eur:
409.24
usd:
375.37
bux:
74240.87
2024. november 5. kedd Imre
Dmitrij Peszkov, az újraválasztásáért induló Vlagyimir Putyin orosz elnök szóvivője a moszkvai kampányközpontban az elnökválasztás utolsó napjának éjszakáján, 2024. március 18-án. A választóhelyiségekből kilépők megkérdezésén alapuló közvélemény-kutatások eredményei, illetve szavazatszámlálás első eredményei szerint Putyin fölényesen vezet.
Nyitókép: MTI/AP/Alekszandr Zemljanyicsenko

Kreml: levesszük a rózsaszín szemüveget

Nem tekinthető tisztességesnek a moldovai elnökválasztás eredménye - jelentette ki Dmitrij Peszkov, a Kreml szóvivője kedden újságíróknak.

"Ez a választás nem volt sem demokratikus, sem tisztességes. És tele volt manipulációkkal, választási manipulációkkal" - nyilatkozta a szóvivő.

Hangsúlyozta, hogy orosz beavatkozás a moldovai elnökválasztásba "nem volt és nem is lehetett". Az ezzel kapcsolatos vádakat megalapozatlannak minősítette.

Kifogásolta ugyanakkor, hogy Chisinau sem az Oroszországban élő moldovaiak százezrei, sem pedig a Dnyesztermellék lakosainak többsége számára nem biztosította, hogy élhessenek a szavazati jogukkal, ami óhatatlanul befolyásolta az eredményt. Peszkov szerint a moldovai elnökválasztás után Oroszország nem hajlik rá, hogy a kétoldalú kapcsolatok kilátásait "rózsaszínű szemüvegen át" nézze, mint ahogyan a dnyesztermellékiek sem hajlanak rá, hogy bármilyen módon támogassák a jelenlegi moldovai vezetést".

Leszögezte, hogy a Kreml egyelőre nem kommentálja a megkezdődött amerikai elnökválasztást.

Nem kívánt kommentárt fűzni az észak-koreai hadsereg oroszországi jelenlétéről elhangzott amerikai állításokhoz sem, rámutatva, hogy Washington maga is elismeri: ezt nem tudja megerősíteni. Ugyanakkor kijelentette, hogy Kijev és

a Nyugat "sokat tesz azért, hogy folytassa az ukrajnai konfliktus nemzetközivé válásának folyamatát",

és hogy abba Szöult is belevonja.

Visszautasította és hamisnak nevezte a The Wall Street Journal amerikai lap állítását, miszerint az orosz katonai hírszerzés robbanóanyagot küldött futárszolgálatokkal az Európai Unióba.

Címlapról ajánljuk
Horn Gábor: a tendenciák alapján az amerikai elnökválasztáshoz hasonló párharc lehet itthon is 2026-ban

Horn Gábor: a tendenciák alapján az amerikai elnökválasztáshoz hasonló párharc lehet itthon is 2026-ban

A Republikon Intézet legfrissebb közvélemény-kutatása szerint a Fidesz-KDNP 37, míg a Tisza Párt 36 százalékon áll a biztos pártválasztók között. A mostani felmérés alapján még a Mi Hazánk és a DK jutna be a parlamentbe, ha most vasárnap tartanák a választásokat. A Republikon Alapítvány kuratóriumi elnöke az InfoRádióban elmondta: ha Orbán Viktor–Magyar Péter kérdéssé szűkül le a választás bő másfél év múlva, a többi párt nagyon nehéz helyzetbe kerülhet.

Elemzők az Arénában: a budapesti csúcson újra kell fogalmaznia a stratégiáját a vezető nélküli Európának

Az amerikai elnökválasztás végeredménye már az e heti budapesti EU-csúcson is éreztetheti a hatását, és meghatározza a magyar soros elnökség sikerét is – hangzott el az InfoRádió Aréna című műsorában, amelynek Böcskei Balázs politológus, az Idea Intézet stratégiai igazgatója és Mráz Ágoston Sámuel, a Nézőpont Intézet igazgatója volt a vendége.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.05. kedd, 18:00
Hankó Balázs
kultúráért és innovációért felelős miniszter
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×