Infostart.hu
eur:
361.05
usd:
317.51
bux:
143471.05
2026. július 25. szombat Jakab, Kristóf
ZAAMSLAG, ZEELAND, NETHERLANDS - SEPTEMBER 26: The countainer ship, sailing the flag of United Kingdom (UK) Maersk Campton goes upstream at the mouth of the Scheldt to Antwerp harbor on September 26, 2023 in Zaamslag, Netherlands. (Photo by Thierry Monasse/Getty Images)
Nyitókép: Thierry Monasse

Ismét konténerszállító hajót ért támadás a Vörös-tengeren

Huszi fegyveresek megtámadtak egy Maersk konténerszállító hajót a Vörös-tengeren, ami miatt a társaság 48 órára leállította a hajózást - írja a Reuters alapján a Portfólió.

Az amerikai hadsereg jelentése szerint a haditengerészet helikopterei sikeresen elsüllyesztettek három kis csónakot abból a négyből, amelyet a fegyveresek a Maersk Hangzhou hajó elleni támadáshoz használtak. Az incidens szombaton késő este történt a Vörös-tenger déli részén. A Maersk hajó fedélzetén tartózkodó legénység december 30-án kora este vette körül vett észre villanást a fedélzeten, amikor a hajó 55 tengeri mérföldre délnyugatra tartózkodott Al Hodeidától.

A Maersk pénteken még azt jelentette be, hogy újraindítja hajóit a Vörös-tengeren.

Az Izrael és a Hamász közötti gázai háború október 7-i kezdete óta a Jemen nagy részét uraló húszik fokozták a Vörös-tengeren a támadásokat az általuk "Izraelhez kötődőnek" tekintett hajók ellen, szolidaritást vállalva a bombázott és ostromlott palesztin területtel.

Izrael legfőbb szövetségese, az Egyesült Államok más országokkal együtt egy nemzetközi koalíció részeként járőrözik a világnak ezen a stratégiai fontosságú részén, hogy megvédje a tengeri forgalmat a húszik támadásaitól.

Címlapról ajánljuk
Szécsényi Gábor: megállíthatatlan a kínai autóipar, három kulcsdologban is élen járnak

Szécsényi Gábor: megállíthatatlan a kínai autóipar, három kulcsdologban is élen járnak

Az utóbbi években szinte feltartóztathatatlan fejlődésnek indult a kínai autóipar, különösen az elektromos járművek területén jelentős az előretörés. Ennek okairól az InfoRádió Aréna című műsorában beszélt Szécsényi Gábor, Az Autó című szaklap főszerkesztője, aki szerint kutatásban élen járnak, a gyártásuk olcsóbb, az akkumulátortechnológiában pedig óriásit léptek előre a kínaiak.
inforadio
ARÉNA
2026.07.27. hétfő, 18:00
Csizmadia Ervin
a Méltányosság Politikaelemző Központ igazgatója
Tovább gyűrűzhet a Gondosóra-ügy

Tovább gyűrűzhet a Gondosóra-ügy

Magyar Péter miniszterelnök minapi bejelentése értelmében elképzelhető, hogy az Integritás Hatóság múlt heti lépése után a kormány is megteszi a maga feljelentését a Gondosóra program kapcsán, amely ügyben a NAV már nyomozást indított költségvetési csalás gyanúja miatt. A mintegy 110 milliárd forintos keretösszegű programot az előző kormány tervei szerint uniós forrásból finanszírozták volna, azonban ahogy az a túlárazást emlegető miniszterelnök csütörtöki sajtótájékoztatóján kiderült: a Magyar-kormány kivette a programot a Brüsszelnek benyújtott uniós helyreállítási tervből, és egy másik projektet tett a helyére, hogy elkerülje a forrásvesztést. A kormányfő tájékoztatása szerint ugyanis az Európai Bizottság és átvilágító szervek olyan szabálytalanságokat jeleztek a program kapcsán, ami miatt az ország biztosan elesett volna az arra allokált uniós forrásoktól.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×