Infostart.hu
eur:
364.68
usd:
311.21
bux:
133872.25
2026. április 27. hétfő Zita
Nyitókép: Unsplash.com

Kalapáccsal őrjöngött egy férfi a száguldó TGV-n, egy fegyver is elsült

Dulakodás közben elsült egy fegyver az Annecy-ből Párizsba tartó francia szuperexpressz-vonaton (TGV) – közölte csütörtökön Chalon-sur-Saone település ügyészének hivatala.

A beszámoló szerint egy utas kalapáccsal próbálta kitörni a teljes sebességgel haladó vonat ablakát. A vonat személyzete nem volt képes lenyugtatni a garázdálkodó férfit, és egy civil ruhás rendőrt hívtak segítségül.

Franciaországban a rendőrtisztek ingyen utazhatnak vasúttal, ha maguknál tartják fegyverüket, azonban jelenlétüket jelezniük kell a vonatvezetőnek. A szabályozás a vonaton utazók biztonságának növelését szolgálja.

A dühöngő utas elragadta a rendőr fegyverét, amely a dulakodás közben elsült.

A rendőrnek sikerült a fegyvert a föld felé lenyomnia, így a lövés a padlót érte. A férfit végül utasok segítségével sikerült legyűrni. Senki nem sérült meg az incidensben.

Az elkövetőt, akinél egy rugóskést is találtak, a következő állomáson átadták a hatóságoknak.

Gérald Darmanin francia belügyminiszter köszönetet mondott a szolgálaton kívüli rendőrnek bátor cselekedetéért.

Címlapról ajánljuk
Törékeny a rendszer – számos oka van annak, hogy most gond van a kerozinnal

Törékeny a rendszer – számos oka van annak, hogy most gond van a kerozinnal

A modern világ egyik legbiztosabbnak hitt rendszere, a légi közlekedés, 2026-ra meglepően sérülékennyé vált Európában. Nem egy külső sokk, hanem egymásra rakódó politikai és gazdasági döntések vezettek oda, hogy egyes reptereken már az alapvető működés feltételei is hiányoznak. A kerozinhiány nem pusztán energiaellátási probléma, hanem egy mélyebb strukturális feszültség tünete. Egy olyan rendszeré, amelyet túl szűkre szabtak.
inforadio
ARÉNA
2026.04.27. hétfő, 18:00
Cseh Tibor András
a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara alelnöke
Választás 2026: a hétvégén felgyorsultak az események, Kósa Lajos nem ül be a parlamentbe

Választás 2026: a hétvégén felgyorsultak az események, Kósa Lajos nem ül be a parlamentbe

Orbán Viktor bejelentette, hogy nem veszi fel parlamenti mandátumát, de a Fidesz elnöki posztját megtartaná a párt kongresszusának támogatásával. Hasonló bejelentés Kósa Lajos alelnöktől is érkezett az este. A parlamenti frakció vezetését Gulyás Gergely veszi át, miközben a KDNP-ben is "generációváltás" indult: Semjén Zsolt, Latorcai János és Soltész Miklós szintén nem ülnek be az Országgyűlésbe. Kiderült, hogy Orbán Anita a külügyminiszteri poszt mellett miniszterelnök-helyettesi szerepet is betölt. A héten már 12 miniszter neve is nyilvánosságra került Magyar Péter leendő kormányában.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×