eur:
402.27
usd:
371.52
bux:
90274.57
2025. március 31. hétfő Árpád
A NATO megnövelt Előretolt Jelenlét (enhanced Forward Presence, eFP) műveletének keretében szolgáló brit egység Challenger 2-es harckocsija az Urban Steele fedőnevű hadgyakorlaton a lettországi Adazi támaszpontján 2020. június 18-án.
Nyitókép: MTI/EPA/Valda Kalnina

Már Ukrajnában vannak a német tankok, a britek is bejelentést tettek

Időközben befejeződött az ukránok kiképzése a brit Challenger tankokra - britek heteken át tanították az ukrán katonákat.

Befejeződött az Egyesült Királyságban az ukrán katonák több hetes kiképzése a Challenger 2 tankok kezelésére – írja a The Gurardian. A kiképzésben részvevő ukrán harckocsizók nem sokkal azután érkeztek a szigetországba, hogy Rishi Sunak brit miniszterelnök januárban bejelentette, hogy az Egyesült Királyság 14 darab harckocsit küld Ukrajnába.

Arról, hogy az Ukrajnának szánt tankok jelenleg hol találhatók, a brit védelmi minisztérium nem árult el részleteket, de a portálon úgy fogalmaznak, hogy várhatóan időben a helyükön lesznek – az ukrán legénységgel együtt – a tavaszi ellenoffenzívára, amiről azt feltételezik, hogy már készülőben van.

A brit védelmi miniszter a lapnak úgy nyilatkozott, „az ukrán katonák jobban felszerelve, de nem kisebb veszélyre térnek haza.” Ben Wallace, aki múlt hónapban a kiképzés helyszínére látogatott, hozzátette: „Igazán inspiráló volt látni az ukrán katonák eltökéltségét (…) Továbbra is kitartunk és mindent megteszünk Ukrajna támogatásáért, ameddig csak szükséges”.

Címlapról ajánljuk
Az unió komoly változásokat akar, de kiváltható-e az amerikai védelem Európában?

Az unió komoly változásokat akar, de kiváltható-e az amerikai védelem Európában?

Európa a mozgósítható haderő és bizonyos katonai eszközök tekintetében jelentős mértékben függ az Egyesült Államoktól, a teljes leválás rövid távon nem lehet reális cél – mondta az InfoRádióban Olekszij Anton, az Oeconomus Gazdaságkutató Alapítvány junior kutatója. A biztonságpolitikai szakértő hozzátette: a legnagyobb amerikai függés a kiegészítő eszközöknél figyelhető meg, a logisztikában óriási a lemaradása Európának.

Kiszámolták, mennyibe kerül Ukrajna EU-csatlakozása: fejenként kétmillió forint

A Magyar Külügyi Intézet és a Mathias Corvinus Collegium közös konferenciáján elhangzott, hogy az ukrán uniós csatlakozás teljes költsége öt év alatt majdnem két és fél ezer milliárd euróba kerülne, ami az Európai Unió 2025-ös költségvetésének több mint 12,5-szerese. A részletekről Siklósi Péter, a Magyar Külügyi Intézet vezető kutatója számolt be az InfoRádióban.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.03.31. hétfő, 18:00
Demkó Attila
a Nemzeti Közszolgálati Egyetem John Lukacs Intézet programvezetője
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×