Időközben befejeződött az ukránok kiképzése a brit Challenger tankokra - britek heteken át tanították az ukrán katonákat.
Befejeződött az Egyesült Királyságban az ukrán katonák több hetes kiképzése a Challenger 2 tankok kezelésére – írja a The Gurardian. A kiképzésben részvevő ukrán harckocsizók nem sokkal azután érkeztek a szigetországba, hogy Rishi Sunak brit miniszterelnök januárban bejelentette, hogy az Egyesült Királyság 14 darab harckocsit küld Ukrajnába.
Arról, hogy az Ukrajnának szánt tankok jelenleg hol találhatók, a brit védelmi minisztérium nem árult el részleteket, de a portálon úgy fogalmaznak, hogy várhatóan időben a helyükön lesznek – az ukrán legénységgel együtt – a tavaszi ellenoffenzívára, amiről azt feltételezik, hogy már készülőben van.
A brit védelmi miniszter a lapnak úgy nyilatkozott, „az ukrán katonák jobban felszerelve, de nem kisebb veszélyre térnek haza.” Ben Wallace, aki múlt hónapban a kiképzés helyszínére látogatott, hozzátette: „Igazán inspiráló volt látni az ukrán katonák eltökéltségét (…) Továbbra is kitartunk és mindent megteszünk Ukrajna támogatásáért, ameddig csak szükséges”.
KezdőlapKülföldMár Ukrajnában vannak a német tankok, a britek is bejelentést tettek
A miniszterelnök pénteki terjedelmes interjújában tett bejelentést a csütörtökön ismertté vált megállapodás hátteréről a munkaadók és a munkavállalók között. Arról is beszélt, hogy a háború két legveszélyesebb hónapja következik. Közölte, meg fogja hívni Magyarországra a Nemzetközi Büntetőbíróság által üldözött Benjamin Netanjahu izraeli miniszterelnököt.
A havas táj látványát, a téli hangulatot sokan szeretjük, közlekedni benne annál kevésbé tartozik a kedvenceink közé. Ám ez a két dolog együtt jár, mint azt a szép, de némiképpen ijesztő fotóinkon is látszik.
A fejlődés mérésére a GDP-nél pontosabb, a fenntarthatósági szempontokat tükröző mutatóra, módszerre tett javaslatot Áder János a budapesti World Science Forum harmadik napjának nyitó beszédében. A volt köztársasági elnök, a Kék Bolygó Klímavédelmi Alapítvány kuratóriumi elnöke hazai kutatók által kidolgozott, három indikátorból (fenntartható GDP, fenntarthatósági teljesítmény keret, GDP-túli jólléti mutató) álló mérőszám bemutatásakor kiemelte: a GDP ugyan sok fontos dolgot mér, de azt nem, ami az emberi élet, a jólét és a fenntarthatóság szempontjából releváns. Az új mérőszám viszont megmutatja a gazdasági tevékenység negatív hatásait (externáliák), és eltünteti a GDP „vak foltjait” – érvelt Áder János.