Infostart.hu
eur:
391.4
usd:
337.75
bux:
122655.67
2026. március 24. kedd Gábor, Karina
III. Károly brit király a Nemzetközösség főbiztosainak adott fogadáson a londoni királyi rezidencián, a Buckingham-palotában 2022. szeptember 11-én. Károly édesanyja, II. Erzsébet királynő három nappal korábban, 96 éves korában, uralkodásának 71. évében elhunyt, azóta ő az új uralkodó.
Nyitókép: MTI/AP/PA pool/Victoria Jones

Megint tojással dobták meg Károly királyt

Egy hónapon belül másodszor történik meg ez vele nyilvános megjelenésen: ezúttal legalább nem találták el.

III. Károly Lutonba látogatott el és tett sétát az utcán, amikor egy férfi tojást dobott az irányába: a húszas éveiben járó férfit letartóztatták.

A királyt a Sky News cikke szerint a biztonsági személyzet átmenetileg távol tartotta a városháza előtti tömegtől, de később a város egy másik részére vitték, ahol további alattvalóival találkozott.

Novemberben Yorkban dobta meg egy másik férfi tojással az uralkodót, azt az elkövetőt is letartóztatták.

A lutoni látogatás kezdetén a király találkozott a Brit Királyi Légió, a Ghána Társaság, a Luton Town futballakadémia, a veteránok és a kadétok képviselőivel. Később találkozott a lutoni szikh konyha önkénteseivel, valamint meglátogatott egy szikh templomot is, ahol rámai fejkendőben hajolt meg a szikh szent könyv, a Guru Granth Sahib előtt.

Mindezen túl a várost repterével összekötő vasútvonalon is közlekedett.

A királyi család Harry herceg és Meghan hercegné dokumentumfilmjének csütörtöki premierje előtt az érdeklődés középpontjában áll: a film első előzetesében Harry arról beszélt, hogy piszkos játékot űztek velük és hogy a királyi családba beházasodó nők szenvednek.

Címlapról ajánljuk

Varju László: Paks II-t nem szabad megépíteni, az eurót be kell vezetni

A választásig hátralévő időre sorozatot indított az InfoRádió, hogy a kutatások szerint a parlamenti bejutásra esélyes pártok politikusait, szakpolitikusait a napi ügyek mellett külpolitikai és gazdasági elképzeléseikről is kérdezzük. A Fidesz-KDNP, a DK és a Mi Hazánk elfogadta a meghívást. A Tisza Párt nem kívánt élni a lehetőséggel. Varju László, a Demokratikus Koalíció országgyűlési képviselőjelöltje és képviselője pártja gazdasági elképzeléseiről beszélt az Aréna című műsorban.
inforadio
ARÉNA
2026.03.25. szerda, 18:00
Csiki Varga Tamás
a Stratégia és Védelem Konzultációs Csoport elemzője
Több ezer katonát küld Trump a Közel-Keletre, új biztonsági vezetőt kapott Irán – Híreink az iráni háborúról kedden

Több ezer katonát küld Trump a Közel-Keletre, új biztonsági vezetőt kapott Irán – Híreink az iráni háborúról kedden

Kedden is folytatódnak az amerikai és izraeli támadások Irán (és Libanon) ellen, miközben Irán is folytatja csapásait az öbölállamok és Izrael ellen. Tel-Aviv központjában egy 100 kg-nyi robbanóanyagot szállító rakéta csapódott be, hatan könnyebben megsérültek, több épületben is hatalmas károk keletkeztek. Kedden kinevezték Irán új biztonsági vezetőjét, miután egy hete egy légicsapásban életét vesztette Ali Laridzsáni: az új főnök, Mohammad Bagher Zolghadr korábban az iráni Forradalmi Gárda egyik parancsnoka volt. A Wall Street Journal értesülései szerint a Pentagon mintegy 3 ezer amerikai légideszantos katonát tervez a Közel-Keletre vezényelni az Irán elleni amerikai és izraeli hadműveletek támogatására. Donald Trump közben bejelentette: Irán beleegyezett abba, hogy soha ne tegyen szert atomfegyverre. Az amerikai elnök szerint Teherán folyamatosan tárgyal Washingtonnal, és "értelmesen beszélnek". Cikkünk folyamatosan frissül a közel-keleti konfliktus legújabb eseményeivel.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×