eur:
401.93
usd:
371.43
bux:
90496.51
2025. március 31. hétfő Árpád
A Barátság I. kőolajvezeték a szlovák Transpetrol kőolajszállító vállalat kistompai átemelő állomásánál 2015. február 9-én. Ezen a napon Orbán Viktor magyar és Robert Fico szlovák kormányfő ünnepélyesen átadta a felújított vezetéket.
Nyitókép: MTI/Komka Péter

Nem az európai vásárlást érintenék az Oroszország elleni olajszankciók

További szankciókat hozhat az Európai Unió a Rosznyeft, a Gazprom és a Transznyeft orosz olajvállalatok ellen.

A három nagy orosz olajvállalat már jelenleg is uniós szankciók által érintett, eddig a hitelnyújtást és az adósságfinanszírozást tiltotta meg esetükben Brüsszel. Az újabb intézkedésekről hétfőn tárgyalhatnak az uniós diplomaták, a Reuters forrása szerint megtilthatják a további beruházásokat az orosz energiaszektorban. Ezzel megpróbálják az érintett cégeket teljesen elzárni az európai finanszírozástól - írta a Portfolio.

A szankciók ugyanakkor

nem érintenék az orosz olaj uniós importtilalmát,

vagyis a tagállamok továbbra is vásárolhatnak nyersanyagot Moszkvától.

Az USA a héten már megtiltotta az orosz olaj importját, Európa azonban sokkal jobban rá van szorulva az energiahordozóra. A tagállamok emellett attól tartottak, hogy egy esetleges drasztikus szankció ismét az egekbe emelné az olaj világpiaci árát.


VIDEÓAJÁNLÓ
Címlapról ajánljuk
Az unió komoly változásokat akar, de kiváltható-e az amerikai védelem Európában?

Az unió komoly változásokat akar, de kiváltható-e az amerikai védelem Európában?

Európa a mozgósítható haderő és bizonyos katonai eszközök tekintetében jelentős mértékben függ az Egyesült Államoktól, a teljes leválás rövid távon nem lehet reális cél – mondta az InfoRádióban Olekszij Anton, az Oeconomus Gazdaságkutató Alapítvány junior kutatója. A biztonságpolitikai szakértő hozzátette: a legnagyobb amerikai függés a kiegészítő eszközöknél figyelhető meg, a logisztikában óriási a lemaradása Európának.

Kiszámolták, mennyibe kerül Ukrajna EU-csatlakozása: fejenként kétmillió forint

A Magyar Külügyi Intézet és a Mathias Corvinus Collegium közös konferenciáján elhangzott, hogy az ukrán uniós csatlakozás teljes költsége öt év alatt majdnem két és fél ezer milliárd euróba kerülne, ami az Európai Unió 2025-ös költségvetésének több mint 12,5-szerese. A részletekről Siklósi Péter, a Magyar Külügyi Intézet vezető kutatója számolt be az InfoRádióban.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.03.31. hétfő, 18:00
Demkó Attila
a Nemzeti Közszolgálati Egyetem John Lukacs Intézet programvezetője
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×