eur:
392.27
usd:
366.85
bux:
67039.3
2024. április 27. szombat Zita
A Barátság I. kőolajvezeték a szlovák Transpetrol kőolajszállító vállalat kistompai átemelő állomásánál 2015. február 9-én. Ezen a napon Orbán Viktor magyar és Robert Fico szlovák kormányfő ünnepélyesen átadta a felújított vezetéket.
Nyitókép: MTI/Komka Péter

Nem az európai vásárlást érintenék az Oroszország elleni olajszankciók

További szankciókat hozhat az Európai Unió a Rosznyeft, a Gazprom és a Transznyeft orosz olajvállalatok ellen.

A három nagy orosz olajvállalat már jelenleg is uniós szankciók által érintett, eddig a hitelnyújtást és az adósságfinanszírozást tiltotta meg esetükben Brüsszel. Az újabb intézkedésekről hétfőn tárgyalhatnak az uniós diplomaták, a Reuters forrása szerint megtilthatják a további beruházásokat az orosz energiaszektorban. Ezzel megpróbálják az érintett cégeket teljesen elzárni az európai finanszírozástól - írta a Portfolio.

A szankciók ugyanakkor

nem érintenék az orosz olaj uniós importtilalmát,

vagyis a tagállamok továbbra is vásárolhatnak nyersanyagot Moszkvától.

Az USA a héten már megtiltotta az orosz olaj importját, Európa azonban sokkal jobban rá van szorulva az energiahordozóra. A tagállamok emellett attól tartottak, hogy egy esetleges drasztikus szankció ismét az egekbe emelné az olaj világpiaci árát.

Címlapról ajánljuk
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.04.29. hétfő, 18:00
Csányi Sándor
az OTP Bank elnök-vezérigazgatója
Olyan fegyvert kap Ukrajna, ami elképzelhetetlen lett volna a háború előtt: ez lehet a legveszélyesebb eszköz Kijev arzenáljában

Olyan fegyvert kap Ukrajna, ami elképzelhetetlen lett volna a háború előtt: ez lehet a legveszélyesebb eszköz Kijev arzenáljában

Amikor Oroszország megindította az Ukrajna elleni inváziót, Moszkva egyik elsődleges célja a megtámadott ország „demilitarizációja” volt; eddig nagyon úgy fest, hogy ez a dolog a visszájára sült el. Nem csupán arról van szó, hogy a NATO eddig gigantikus mennyiségű nehézfegyvert küldött Ukrajnának, de olyan technikai eszközöket is megkapott Kijev, melyekről korábban még csak álmodni sem mert az ukrán vezetés, ékes példája ennek az MGM-140 ATACMS harcászati ballisztikus rakétarendszer. Egy olyan technikai eszközről van szó, amely, bár abszolút nem nevezhető „háborúdöntő csodafegyvernek”, biztos megnehezíti majd az orosz haderő dolgát az általuk „különleges műveletnek” hívott invázió során.

EZT OLVASTA MÁR?
×
2024. április 26. 21:41
×
×
×
×