Infostart.hu
eur:
379.29
usd:
319.93
bux:
129712.01
2026. február 11. szerda Bertold, Marietta
A Roszkozmosz Orosz Szövetségi Űrügynökség által közreadott képen fellövik a dél-koreai CAS500-1 optikai földmegfigyelő műholdat és különböző országok, köztük Magyarország 37 kisebb műholdját szállító, a Fregat végfokozattal felszerelt Szojuz-2.1b típusú orosz hordozórakétát a bajkonuri űrközpontból 2021. március 22-én.
Nyitókép: -

Már 2024-re lesz internetjük a világűrből az oroszoknak

Vlagyimir Putyin elmondta: Oroszország több mint 600 kommunikációs és távérzékelő műhold felbocsátását tervezi.

Oroszországnak 2024-re lehet internetje a világűrből, a Szfera program keretében – jelentette ki Dmitrij Rogozin, a Roszkoszmosz orosz állami űripari vállalat vezérigazgatója a TASZSZ hírügynökség által közölt nyilatkozatában.

Rogozin szerint jövőre hétmilliárd rubelt (folyó árfolyamon mintegy 31 milliárd forintot) fordítanak a Szfera számára létrehozandó Szkif (Internet) és a Marafon űrszerkezet repülő prototípusainak megépítésére. Az internetes Szkif műholdat 2022-ben, a tárgyak internetét közvetítő Marafont pedig 2023-ban fogják felbocsátani.

A pénzeszközök második részét a 2024-ben pályára állítandó kommunikációs műholdak hordozórakétáinak megvásárlására fordítják. A műholdak biztosítása a digitalizációért felelős minisztérium, a hordozórakétáké pedig a Roszkoszmosz feladata.

Vlagyimir Putyin orosz elnök 2018. június 7-én egy tévéműsorban tett bejelentést a Szfera programról. Elmondta: Oroszország több mint 600 kommunikációs és távérzékelő műhold felbocsátását tervezi.

Címlapról ajánljuk
Charaf Hassan: a BME-diploma útlevél mindenhova a világban

Charaf Hassan: a BME-diploma útlevél mindenhova a világban

A Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem rektora szerint reális cél, hogy az egyetem 2030-ra a világ legjobb száz intézménye közé kerüljön. Charaf Hassan az InfoRádió Aréna című műsorában arról is beszélt, hogy a fenntartóváltással megindult az a lendület, amely a Műegyetemet a nemzetközi élvonalba emelheti.

„Kiiktatni” – drámai videót közölt a kormányülésről Orbán Viktor

Szijjártó Péter szerint a brüsszeli-kijevi együttműködésben a terv az, hogy Magyarországot mint akadályt kiiktassák. Ha ezt megteszik, azzal bármely tagországot kiiktathatják később a brüsszeli döntéshozatalból – állította a külgazdasági és külügyminiszter.
inforadio
ARÉNA
2026.02.11. szerda, 18:00
Schiffer András
ügyvéd, volt országgyűlési képviselő
Összeomlott Ukrajna támogatása, nagy bejelentésre készül Zelenszkij - Híreink az ukrán frontról szerdán

Összeomlott Ukrajna támogatása, nagy bejelentésre készül Zelenszkij - Híreink az ukrán frontról szerdán

Az orosz erők nagy erőkkel nyomulnak előre az ukránok által 2022-ben visszafoglalt Liman térségében: az észak-donyecki város ostroma lényegében megkezdődött, az oroszok a környező falvak elfoglalásával akarják bekeríteni a települést. Közben nagyobb katonai műveletek zajlanak Kosztantynivka, Pokrovszk, Huljajpole térségében is. Közen orosz lapok és internetes OSINT-bloggerek arról írnak: kisebb ellentámadást indított az ukrán hadsereg a déli fronton - Kijev ezt nem erősítette meg egyelőre. Diplomáciai fronton egyelőre nem látszik áttörés: Moszkvából több, Amerikával szemben kritikus nyilatkozat is jött az elmúlt napokban. A nap folyamán megjelnetek a Kiel Institute adatai: ebből kiderül, hogy Ukrajna katonai támogatása 2022 előtti mélypontra süllyedt. Az FT közben információkat szerzett arról, hogy Zelenszkij elnök választásokat akar tartani Ukrajnában - erről a napokban érkezhet hivatalos bejelentés. Cikkünk folyamatosan frissül az orosz-ukrán háború szerdai eseményeivel.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×