eur:
410.96
usd:
392.3
bux:
79229.24
2024. november 22. péntek Cecília
Nagymácséd, 2018. február 26.Rendőrök kettős gyilkosság helyszínét biztosítják Nagymácsédban (Velka Maca) 2018. február 26-án, miután az előző éjjel a falubeli otthonában megtalálták Ján Kuciak szlovák tényfeltáró újságíró és élettársa holttestét. A bűntényt feltehetőleg Kuciak tevékenységével összefüggésben követték el. (MTI/TASR/Lukás Grinaj)
Nyitókép: MTI/TASR/Lukás Grinaj

Kuciak-gyilkosság: "én húztam meg a ravaszt"

Beismerő vallomást tett a Kuciak-gyilkosság egyik gyanúsítottja - írja a szlovákiai sajtó. Az eddig sofőrként emlegetett férfi minden lényegeset elmondott.

A szlovák közmédia eddig meg nem erősített információi szerint hatórás vallatás után beismerő vallomást tett Miroslav Marcek, a Kuciak-gyilkosság egyik gyanúsítottja: ő lőtte le Ján Kuciak újságírót és menyasszonyát, Martina Kusnírovát.

A rendőrök ezt követően a gyilkosság helyszínére vitték Marceket, ahol a nyomozással kapcsolatos műveletekbe vonták be. Végül felkeresték a Vág folyó partját is, a gútai híd környékét később búvárok és helyszínelők lepték el – a szlovákiak sajtó szerint az emberöléshez használt fegyvert keresik.

A korábbi gyanú szerint Marcek csak a sofőr szerepét töltötte be a kettős gyilkosságban, társát, Szabó Tamást gyanúsították azzal, hogy meghúzta a ravaszt. Most azonban úgy tűnik épp fordítva történt,

a magyar férfi vezette az autót. Kettejüket Andruskó Zoltán Marian Kocner megbízására bérelte fel, hetvenezer euró, vagyis mintegy 22 és fél millió forintot ígérve az újságíró haláláért.

Az ismert nagyvállalkozó, Marian Kocner ellen márciusban emeltek vádat a gyilkosság megrendelése vádjával. Kocner piszkos ügyleteiről ugyanis a meggyilkolt újságíró korábban részletesen beszámolt leleplező cikkében. A speciális ügyészségi hivatal összesen 8 vádlottat, 6 károsultat, 17 gyanúsítottat és 225 szemtanút hallgatott ki, nyomozóik 53 házkutatást tartottak.

A félvidéki magyar napilap, az Új Szó azonban arra hívja fel a figyelmet: „azt már tudjuk, hogy kik hajtották végre a gyilkosságot, és úgy tűnik, tudjuk, ki bérelte fel őket.

Azt viszont még nem tudjuk biztosan, ki volt a gyilkosság megrendelője”

- arra utalva, hogy talán nem Kocner volt az egyetlen felbujtó.

Szlovákia történetének első újságíró-gyilkossága óriási felháborodást és hetekig tartó utcai megmozdulásokat váltott ki, végül Robert Fico miniszterelnök és több kormánytag lemondásra kényszerült.

Ján Kuciák az Aktuality.sk oknyomozó hírportál újságírójaként számos leleplező riportot írt. Halála előtt épp az olasz maffia és a pozsonyi kormány közötti kapcsolatokat próbálta feltárni. A fiatal oknyomozó újságírót és jegyesét nagymácsédi otthonukban, 2018. február 21-én ölték meg.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Az Ukrajnának szánt harci felszerelések adományozása ügyében nyomoz a szlovák rendőrség
Tudósítónktól

Az Ukrajnának szánt harci felszerelések adományozása ügyében nyomoz a szlovák rendőrség

Szlovákiában a rendőrség Szervezett Bűnözés Elleni Hivatala létrehozott egy különleges nyomozócsoportot, melynek feladata az elmúlt választási időszakban Ukrajnának adott szlovák katonai felszerelések adományozásával kapcsolatos jogsértések felderítése. A vizsgálat kiterjed az akkori védelmi minisztérium és a kormány tagjainak döntéseire.

Fontos kérések az érkező havazás miatt, mindenkit érint

Bár a meteorológiai prognózisokban mindig van némi bizonytalanság, az aktuális előrejelzések szerint november 22-én, pénteken akár nagyobb mennyiségű hó is hullhat Budapesten.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.22. péntek, 18:00
Bernáth Tamás
Nyugat-Balkán szakértő, a Mathias Corvinus Collegium oktatója
Megjött az új extraprofitadó-rendelet: így marad 2025-ben velünk a bankok, kiskercégek, biztosítók plusz sarca

Megjött az új extraprofitadó-rendelet: így marad 2025-ben velünk a bankok, kiskercégek, biztosítók plusz sarca

Ahogyan arra számítani lehetett, megérkezett a 2025-ben még fennmaradó extraprofitadókról szóló kormánydöntés. A Magyar Közlöny csütörtök esti számában ugyanis megjelent a kormány legújabb rendelete, mely azt szabályozza, hogy miként marad velünk a bankok extraprofitadója, valamint a biztosítók és kiskereskedelmi cégek pótadója. Az eredetileg két évre ígért extraprofitadók egy jelentős része tehát négy évig hatályban marad. A kormány rendelete egyúttal azt is tartalmazza, hogy mely extraprofitadóktól szabadulhatnak meg jövőre az érintett ágazatok. Ezek szerint örülhetnek a gyógyszergyártók, a távközlési szektor cégei, valamint a megújuló energiát termelők, bányajáradék-alanyok.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×