eur:
411.72
usd:
395.24
bux:
79398.18
2024. november 22. péntek Cecília
2018. november 8-án a Renault maubeuge-i gyárában készített kép Carlos Ghosnról, a Renault és a Nissan Motor Co. francia, illetve japán járműgyártók elnökéről, a Renault vezérigazgatójáról. A Nissan 2018. november 19-i bejelentése szerint egy belső vizsgálat feltárta, hogy Ghosn a valóságos jövedelménél kisebb összegű adóalapot vallott be, és emiatt elbocsátják. Japán sajtójelentések szerint a japán hatóságok őrizetbe vették a vállalatvezetőt.
Nyitókép: MTI/EPA/Etienne Laurent

Fizethet, így kisétálhat a börtönből a Nissan-vezér

Száz napja van vizsgálati fogságban Carlos Ghosn.

Több mint száz nap vizsgálati fogság után óvadék ellenében szabadlábra kerülhet Carlos Ghosn, a Nissan járműgyártó cég leváltott elnöke, akit pénzügyi visszaélésekkel vádolnak - döntött kedden a bíróság Tokióban.

Ghosnnak egymilliárd jen (mintegy 2,5 milliárd forint) óvadékot kell letennie.

Az ügyészség fellebbezhet a szabadlábra helyezés ellen, de ha a bíróság elutasítja, akkor a volt cégvezér még kedden kijöhet a börtönből, ahol novemberi letartóztatása óta tartják fogva.

Ghosnot három bűncselekménnyel vádolják. Kettő azzal függ össze, hogy a valósnál jóval kevesebb javadalmazást tüntetett fel nyolc éven át a Nissan jelentéseiben, a harmadik pedig arra vonatkozik, hogy privát vagyonkezelő cégének veszteségeit a Nissannal számoltatta el. Ghosn teljesen ártatlannak tartja magát.

A bíróság korábban kétszer is megtagadta, hogy óvadék ellenében szabadlábra helyezzék a posztjáról elmozdított cégvezért, mert attól tartottak, hogy bizonyítékokat semmisíthet meg,

vagy elszökhet az országból. Ezt követően új jogászcsapatot fogadott fel, akiknek sikerült elérniük, hogy Carlos Ghosn szabadlábra kerüljön.

Címlapról ajánljuk

Alapvető akadályokba ütközik Benjamin Netanjahu tényleges felelősségre vonása - nemzetközi jogász

A korábbi fenyegetését beváltva csütörtökön nemzetközi elfogatóparancsot adott ki a hágai Nemzetközi Bíróság Benjamin Netanjahu izraeli miniszterelnök, Joáv Galant volt védelmi miniszter és Mohammed Deif, a Hamász – izraeli források szerint – már likvidált katonai vezetője ellen. Tóth Norbert nemzetközi jogász az InfoRádióban tette világossá, Izrael nem része annak a statútumnak, amely alapján értesítést küldtek 125 országnak az izraeli miniszterelnök eljárás alá vonásáról.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.22. péntek, 18:00
Bernáth Tamás
Nyugat-Balkán szakértő, a Mathias Corvinus Collegium oktatója
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×