Guaidó pénteken úgy fogalmazott, hogy a tiltakozásokkal nyomatékot kívánnak adni Franciaország, Németország, Nagy-Britannia és Spanyolország ultimátumának, amelyet Nicolás Maduro hivatalban lévő elnöknek címeztek.
A négy uniós tagállam január 26-án nyolc napot adott Madurónakr arra, hogy bejelentse a szabad és tisztességes választások megtartását, különben Guaidót ismerik el a dél-amerikai ország ideiglenes elnökének.
Az ellenzéki vezető úgy időzítette a megmozdulásokat, hogy azok egybe essenek a Maduro-hívek tüntetéseivel. Utóbbiak a "bolivári forradalom", vagyis Hugo Chávez 1999-es hatalomra kerülésének huszadik évfordulóját ünneplik. Maduro hivatali elődje, Chávez egészen 2013-ban bekövetkezett haláláig volt hatalmon.
A társadalmi feszültségekre tekintettel megfigyelők összecsapásokra számítanak az ellenzék, illetve Maduro hívei között.
Mike Pence amerikai alelnök a nap folyamán Miamiban az Egyesült Államokba menekült venezuelaiaknak mondott beszédében kijelentette: Washington békés rendszerváltáson dolgozik a dél-amerikai államban, hogy Guaidó kerülhessen hatalomra. Mint mondta, Donald Trump amerikai elnök kormánya továbbra is Maduro gyengítésére törekszik.
"Ez nem a párbeszéd ideje. Eljött a Maduro-rezsim megdöntésének ideje"
- hangoztatta Pence az emigrációban élő venezuelaiak hangos éljenzése közepette.