Infostart.hu
eur:
360.07
usd:
316.41
bux:
144485.74
2026. július 27. hétfő Liliána, Olga

Minden ötödik olasz család bajban van

Minden ötödik olasz család anyagi gondokkal küszködik, körülbelül két és fél millió család gazdaságilag nehéz helyzetben lévőnek tartja magát, a háztartások 6,3 százaléka pedig úgy nyilatkozott az olasz statisztikai hivatalnak már a múlt évben, hogy nem jön ki a pénzéből a hó végéig.

Tavaly az olasz családok 41,5 százaléka megfelelőnek találta helyzetét, a családok 10,4% pedig nehéz helyzetűnek, gazdaságilag sérülékenynek érzi magát, elsősorban azért, mert adósságaival túlvállalta magát, képtelen lenne egy 700 eurót elérő vagy meghaladó hirtelen kiadást finanszírozni, közölte éves felmérésének eredményét kedden az olasz statisztikai hivatal.

A hivatal szerint Olaszország az egyik legrosszabb helyzetben lévő EU-tagország a szegénység nagy arányát tekintve.

A nehéz helyzetűek, sérülékenyek 10,4 százalékos aránya az olasz átlag, Szicíliában például ez az arány már 20,1 százalékos.

Az olasz családok 5,5 százaléka - több mint 1,3 millió háztartás - úgy érzi, hogy egyszerűen semmi többletköltséget nem tud vállalni. Voltak már olyan helyzetben, hogy ruhát, egészségügyi ellátást, sőt, élelmiszert sem tudtak venni. Az ország déli részében az ilyen családok aránya tavaly 10 százalék felett volt.

Tavaly 531 ezer olasz családban nem volt kereső, azaz minden tagja eltartott, illetve munkanélküli volt. Egy évvel korábban 464 ezer volt az ilyen családok száma. A kereső nélküli családok közül 358 ezer a déli országrészekben él. Tavaly egymillió olasz család, azaz 2,5 millió ember jövedelme kizárólag alkalmi munkáktól függött.

Címlapról ajánljuk
Szongoth Domán az Arénában: engem nem a sztárság érdekel, csak az NHL-ben akarok játszani

Szongoth Domán az Arénában: engem nem a sztárság érdekel, csak az NHL-ben akarok játszani

A 18 éves, 34-szeres felnőtt válogatott csatár a negyedik magyar születésű jégkorongozó, akit NHL-es csapat draftolt. Szongoth Domán az InfoRádió Aréna című műsorában azt mondta, a Buffalo Sabres fejlesztő táborában nem is az edzések voltak az igazán fontosak, inkább azt figyelték meg a szakemberek, ki milyen emberi értékeket képvisel. Kovács Attila, a magyar szövetség sportigazgatója pedig arra hívta fel a figyelmet, hogy többféle út vezet a csúcsra, és szerinte egy sikeres játékoskarrier a szakmai megbecsülésnél többel is járhat.

Magyar Péter napirend előtt: be fogjuk mutatni a teljes orbáni örökséget

Három pillérre, a gyógyszeráfára, a tűzifaáfára és az iskolakezdési támogatásra alapozta Magyar Péter hétfői napirend előtti felszólalását, amelyen beszámolt 70 napos kormányzásának eddigi eredményeiről is. Értékelte a tusnádfürdői Orbán Viktor-beszédet is. A Tisza Párt újra útnak indul, bejárja az országot – fogalmazott.
inforadio
ARÉNA
2026.07.27. hétfő, 18:00
Csizmadia Ervin
a Méltányosság Politikaelemző Központ igazgatója
Itt a várva várt fordulat: zuhan az olajár, emelkednek a tőzsdék!

Itt a várva várt fordulat: zuhan az olajár, emelkednek a tőzsdék!

Jó hangulatban indul a hét a piacokon, miután az elmúlt órákban nem támadta tovább egymást az Egyesült Államok és Irán. Sőt, utóbbi jelezte, hogy felfüggeszti a támadásokat, amennyiben az USA is így tesz.  A hírre meredeken esik az olajár és már láthattunk egy felpattanást Ázsiában, de Európában is nagyobb emelkedéssel kezdődik a hét.   Ami a gazdasági eseményeket illeti, Németországban hétfőn érkezik az IFO gazdasági hangulatindex friss adata, míg Amerikában a tartós fogyasztási cikkek rendelésállományáról közölnek statisztikát.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×