Infostart.hu
eur:
384.97
usd:
331.89
bux:
122311.2
2026. január 18. vasárnap Piroska

Meghaladhatja az ötvenezret a halálos áldozatok száma Kínában

Meghaladhatja az ötvenezret a hétfői kínai földrengés halálos áldozatainak a száma - jelentette az állami sajtó. A kormány hivatalos jelentése szerint 19500 ember vesztette életét, és több ezren rekedtek a romok alatt, akiknek a kimentése érdekében folyamatosan dolgoznak.

Szecsuan tartományban közvetlenül mintegy tízmillió embert érintett a hétfői, 7,9-es erősségű földrengés. A kormányzat újabb harmincezer katonát vezényelt a térségbe, hogy segítsenek a mentési munkákban a már ott lévő 50 ezer embernek.

Peking bejelentette azt is, hogy elfogadja a felajánlott külföldi segítséget - még a renegát tartománynak tekintett Tajvanról is várja a különleges mentőalakulatokat.

Az áldozatok száma folyamatosan nő azzal arányban, ahogy a mentőalakulatok bontják a romokat. Vannak azonban sikereik is: egy kislányt 68 órával a pusztító földrengés után szabadítottak ki élve.

Lassan azonban kifutnak az időből, egyre kevesebb a remény arra, hogy élőket találjanak a romok alatt.

A kínai kormány elsősorban műszereket és szerszámokat vár a mentésnek, és sürgős szükség lenne külföldi gyógyszersegélyre, valamint képzett orvosokra, akik ellátnák a sérülteket. A legtöbben csonttörést, belső sérüléseket szenvedtek.

Kao Csia-ang helyettes egészségügyi miniszter beszámolója szerint hétfő óta 64 ezer embert láttak el az orvosok, közülük 12587-nek súlyosak a sérülései.

Az érintett tízmillió ember közül sokaknak elpusztult az otthona, ők megfelelő szállás, élelmiszer és ivóvíz nélkül maradtak. A leginkább érintett Pejcsüan megyében a helyszíni beszámolók szerint gyakorlatilag teljes a pusztítás, nem maradt épségben semmi.

A nemzetközi segítséget folyamatosan szállítják a tartományba. A kínai kormány köszönetet mondott a segítségért, amelynek értéke elérte az 1,34 milliárd jüant (31 milliárd forintot).

Címlapról ajánljuk
Amikor az örökkévalóság jó üzlet volt – és amikor végzetes hiba

Amikor az örökkévalóság jó üzlet volt – és amikor végzetes hiba

1759 szilveszterének estéjén egy ír sörfőző olyan szerződést írt alá, amelynek a vége ma is beláthatatlan. Alig másfél évszázaddal később hasonlóan hosszú megállapodások olajról, csatornákról és birodalmi érdekekről egész országok jövőjét kötötték meg. A rendkívül hosszú szerződések egyszerre ígérnek stabilitást és hordoznak katasztrófát. A döntő kérdés nem az időtáv, hanem az, hogy a megállapodás tud-e együtt élni egy változó világgal.

„Nem számítok katonai intervencióra Grönlandon" - közölte az amerikai képviselőház elnöke

Mike Johnson a BBC brit közszolgálati televízió vasárnapi politikai magazinműsorában úgy fogalmazott: Grönland nem az Egyesült Államok területe, de a Dániához tartozó autonóm sziget földrajzi elhelyezkedése okán stratégiai fontosságú "nemcsak az Egyesült Államok, hanem a világ összes szabadságszerető népe számára".
inforadio
ARÉNA
2026.01.19. hétfő, 18:00
Pletser Tamás
az Erste Bank olaj- és gázipari elemzője
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×