Infostart.hu
eur:
358.1
usd:
304.66
bux:
135899.33
2026. május 6. szerda Frida, Ivett

Schengen óta nem nagy ügy, csak átsétáltak a mezőn Ausztriába

Magyarországról ékező szerb illegális határátlépőket tartóztattak fel a hét végén az osztrák hatóságok a burgenlandi Fertőmeggyesnél (Mörbisch am See). A tízfős csoport egy embercsempész segítségével jutott át Ausztriába.

Osztrák közlések szerint a szerbek szeptemberben-októberben menedékjogért folyamodtak Magyarországon, akkor a békéscsabai menekülttáborban helyezték el őket.

Bár elfogásuk után Ausztriában is beadták menedékkérelmüket, a burgenlandi tartományi rendőrség szerint valószínűleg visszatoloncolják őket Magyarországra. A szerbek között gyerekek is vannak köztük.

Címlapról ajánljuk

Benyújtották az Országgyűlésnek a választás hivatalos értékelését

Sasvári Róbert, a Nemzeti Választási Bizottság (NVB) elnöke és Nagy Attila, a Nemzeti Választási Iroda (NVI) elnöke benyújtotta az április 12-i országgyűlési választásokkal kapcsolatos beszámolóját az Országgyűlésnek.
inforadio
ARÉNA
2026.05.07. csütörtök, 18:00
Molnár Judit
a Magyar Utazási Irodák Szövetségének elnöke
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×