Infostart.hu
eur:
354.2
usd:
311.39
bux:
139624.46
2026. június 25. csütörtök Vilmos

Amikor az elítéltek fél órát kínlódtak a méreginjekciótól

A méreginjekciós kivégzések végrehajtásának bojkottjára szólította fel a börtönök egészségügyi személyzetét Londonban kiadott átfogó jelentésében az Amnesty International.

A világ legnagyobb emberi jogi szervezete szerint az Egyesült Államokban már állatok elaltatására sem alkalmazzák az emberi kivégzésekhez használt vegyszereket.

Az Amnesty International, amely hosszú ideje küzd a halálbüntetés teljes és globális eltörléséért, a 38 oldalas jelentésben teljes részletességgel sorol fel olyan eseteket, amelyekben az elítéltek hosszú félórákig kínlódtak a méreginjekció hatásaitól.

A szervezet szerint orvosoknak és ápolóknak nem lenne szabad részt venniük a méreginjekciós kivégzéseken, mivel ezzel orvosetikai esküjüket szegik meg.

Az Amnesty International szerint a méreginjekció használata nem oldja meg a halálbüntetéstől elválaszthatatlan problémákat: e büntetési fajta kegyetlenségét, jóvátehetetlenségét, az ártatlanul elítéltek kivégzésének kockázatát és azt, hogy alkalmazása nem eredményezi a bűnözés hatékony visszaszorítását.

Címlapról ajánljuk

Kormányszóvivői tájékoztató: 4 napig extrém hőség lesz, 38-40 fokokkal

Hatályba lépett a hőség-kormányrendelet, a hőség miatt péntek éjféltől rendkívüli tájékoztatási rend lép életbe. Az államigazgatásban ahol lehetséges, hétfőn és kedden home office lesz. Akár a 2022-es évszázados aszályhoz hasonló károkat fog okozni a mezőgazdaságban idén is a hőség. Még legalább 10-12 centivel csökkenni fog a Velencei-tó szintje. Nyitott, széles körű alkotmányozás lesz, a végén népszavazás hagyja jóvá – derült ki a kormányszóvivői tájékoztatón.
Tisza-kormány: Magyar Péter rendkívüli tájékoztatást adott, a legfőbb ügyész reagált az aranykonvoj-ügy ultimátumára

Tisza-kormány: Magyar Péter rendkívüli tájékoztatást adott, a legfőbb ügyész reagált az aranykonvoj-ügy ultimátumára

Magyar Péter miniszterelnök csütörtökön rendkívüli kormányszóvivői sajtótájékoztatón tesz új bejelentéseket a hétvégi kihelyezett kormányülés előtt, miközben a kabinet egyszerre több politikailag érzékeny ügyet mozgat. Szerdán benyújtották az ügynökakták megnyitását célzó törvényjavaslatot, a parlament pedig jövő héten rendkívüli ülésen tárgyalhat hat javaslatot. A Tisztítótűz-művelet keretében a legnagyobb vitát a képviselői mandátum 12 éves korlátozása váltotta ki, amelyet a TASZ szerint ki kellene venni a csomagból. Eközben razzia volt a Semmelweis Egyetemen, őrizetbe vették Fonyód volt fideszes polgármesterét, felmondták Balásy Gyula cégeinek szerződéseit, és tovább gyorsult a Fideszhez köthető médiumok leépülése.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×