Infostart.hu
eur:
387.51
usd:
335.23
bux:
123210.35
2026. március 12. csütörtök Gergely

Felállt az olasz-szlovén-magyar harccsoport

Július elsejétől hat hónapon keresztül bevethető lesz a Magyarország, Szlovénia és Olaszország által felállított európai uniós harccsoport, amelynek zárógyakorlatát Olaszországban tartották.

Az "Európai Szél" elnevezésű hadgyakorlatot Szekeres Imre honvédelmi miniszter és Havril András vezérezredes, vezérkari főnök eredményesnek minősítette és közölte: a csoport katonái készen állnak a feladatra, várják az ENSZ Biztonsági Tanácsa vagy az Európai Unió döntését.

Szekeres Imre emlékeztetett: a 2800 fős uniós csoport Brüsszeltől hatezer kilométeren belül, de az uniós tagországokon kívül aktiválható, és 10 napon belül a helyszínre tud települni.

Magyarország egy 250 fős lövészszázaddal, páncélozott szállítójárművekkel és terepjárókkal, valamint egy víztisztító alegységgel vesz részt a harccsoportban.

Címlapról ajánljuk
„Ha elindul az olaj a Barátságon, nem blokkoljuk az ukrán hitelt” – Kormányinfó percről percre

„Ha elindul az olaj a Barátságon, nem blokkoljuk az ukrán hitelt” – Kormányinfó percről percre

Feloldják a titkosítását a Tisza Párt külföldi támogatásáról szóló jelentésnek, Volodimir Zelenszkij Gulyás Gergely szerint „hülyeségeket beszél”, a Volánbuszok valóban nem tudnak védett áron tankolni, lesznek Orbán Viktor-fejes óriásplakátok, de Fidesz-pénzből. Orbán Viktor „nincs teljes biztonságban”. A parlamenti ciklus lezárultával, bő egy hónappal az országgyűlési választások előtt is van Kormányinfó, Gulyás Gergely kancelláriaminiszter és Vitályos Eszter kormányszóvivő részvételével, ők újságírói kérdésekre is válaszolnak.
inforadio
ARÉNA
2026.03.12. csütörtök, 18:00
Kövér László
az Országgyűlés elnöke, a Fidesz Országos Választmányának elnöke
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×