Infostart.hu
eur:
394.94
usd:
341.11
bux:
120443.1
2026. március 9. hétfő Fanni, Franciska

A miniszterelnök feleségének vallomása: "Kormányfő akartam lenni"

A brit miniszterelnök felesége beszámolt gyermekkori vágyairól. Mindenki meglepődött, amikor kiderült, hogy Cherie Blair arról álmodozott: ha nagy lesz, miniszterelnök lesz.

Miközben Tony Blair feleségét a képviselőház előcsarnokában fotózták, beszámolt arról, hogy 14 éves korában minden ismerősének azt mondta: ő lesz az első női miniszterelnök.

Erről már lemaradt, az első nő brit kormány élén ugyanis Margareth Thatcher volt, de a különös véletlen mégis úgy hozta, hogy Cherie a Downing Streeten, azaz a brit miniszterelnöki rezidencián találta magát.

De még az is lehetséges, hogy követi tengerentúli "kollégája" példáját, és mint ahogy Hillary Clinton, Bill Clinton egykori amerikai elnök felesége, maga is megméreti magát az (miniszter)elnöki posztért.

Nem Cherie Blair az egyetlen híresség, akinek nem sikerült megvalósítania gyermekkori álmait. Graham Norton komikus, média személyiség például állatkertet szeretett volna nyitni, Judi Dench színésznő pedig arra vágyott, hogy ha nagy lesz, balerina lesz.

Címlapról ajánljuk
Orbán Viktor a parlamentben: a DK a következő ciklusban majd kövesse a tévéből az eseményeket!
Parlamenti záróra

Orbán Viktor a parlamentben: a DK a következő ciklusban majd kövesse a tévéből az eseményeket!

Hétfőn a parlamentben a miniszterelnök felé záporoztak a kérdések az azonnali kérdések órájában, a ciklus hajrájában a kormányfő állta is a kérdésekre, röviden mindre válaszolt. A parlamentben is megerősítette: védett árak jönnek az üzemanyagoknál, van elég olaj ahhoz, hogy a rendszer kitartson addig, amíg Volodimir Zelenszkij meggondolja magát zsarolásügyben. Kapott kérdést abban a témában is, hogy összeáll-e adott esetben a Mi Hazánkkal egy koalícióba, ha a választási eredmények miatt erre kényszerül. Kijelentette: A magyar érdek az, hogy Ukrajna fennmaradjon.
inforadio
ARÉNA
2026.03.10. kedd, 18:00
Prőhle Gergely
a Nemzeti Közszolgálati Egyetem John Lukacs Intézetének programigazgatója
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×