Infostart.hu
eur:
362.13
usd:
310.67
bux:
150755.02
2026. augusztus 27. csütörtök Gáspár

Fenyegetőzik az észak-koreai hadsereg vezérkari főnöke

Válaszlépésekkel fenyegette meg az Egyesült Államokat az észak-koreai hadsereg vezérkari főnöke, ha Washington kiterjeszti a Phenjan elleni szankciókat. Kim Jong Csun nem részletezte, hogy milyen intézkedéseket vezetnének be, de korábbi közlés szerint az amerikai nyomásgyakorlásra válaszul Észak-Korea nukleáris arzenálját erősítené.

A nyilatkozat egy nappal azután hangzott el, hogy előrelépés nélkül ért véget Pekingben az észak-koreai atomválság rendezéséről szóló tárgyalások újabb, egyéves szünet után megtartott fordulója.

Az Egyesült Államok pénzmosással és pénzhamisítással is vádolja az észak-koreai kommunista kormányt, és erre való hivatkozással vezette be a büntető intézkedéseket.

Címlapról ajánljuk
Két magyar is eltűnt Nepálban

Két magyar is eltűnt Nepálban

Súlyos áradások pusztítottak Nepál himalájai határvidékén, legalább 157 halálos áldozatot követelve, miközben több mint 380 ember hollétéről nem tudnak. Az eltűntek között két magyar állampolgárt is hivatalosan regisztráltak, és nem kizárt, hogy további magyarok is érintettek lehetnek. A magyar Külügyminisztérium és az újdelhi nagykövetség a nepáli hatóságokkal együttműködve követi az eseményeket, a kutató-mentő munkálatok nagy erőkkel zajlanak - közölte a tárca.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×