Infostart.hu
eur:
363.75
usd:
308.59
bux:
138891.07
2026. április 15. szerda Anasztázia, Tas

Minden negyedik fiatal követett el bűncselekményt az elmúlt évben

Négyből egy brit fiatal elismerte, hogy követett el bűncselekményt a múlt évben. Nagy részük lopott vagy verekedett - derült ki a belügyminisztérium felméréséből.

"A kimutatásból látszik, hogy a Munkáspárt képtelen megoldani a fiatalkori bűnözés kérdését, és az ítéletek számából az is kiderül, hogy a kormány a súlyosabb bűncselekményeket sem tudja megakadályozni. Mindez cáfolja Tony Blair miniszterelnök állítását, amely szerint maximálisan odafigyel ezekre a kérdésekre" - bírálta a kabinet munkáját David Davis, az ellenzék belügyi felelőse.

A kutatás eredményei megerősítik a feltételezést, hogy 2005-ben 1,6 millió 10 és 17 közötti, és 1,2 millió 18-25 év közötti fiatal követett el kisebb-nagyobb vétségeket.

A két leggyakoribb bevallott bűntett a verekedés és a tolvajlás volt, de a 4400 megkérdezett közül 13 százalék elmondta, hogy súlyosabb bűncselekményeket, betöréses lopást és rablást is elkövetett.

A felmérésben résztvevők 7 százaléka visszaesőnek bizonyult: hat vagy több alkalommal vétett a törvény ellen. Ezek a fiatalok követték el az összes bűncselekmény több mint 80 százalékát.

Előfordult még a fiatalkorúak közt az autólopás, és 2 százalékok beismerte, hogy droggal kereskedett.

A kutatásból kiderült, hogy a fiúk inkább hajlamosak voltak a bűnözésre tavaly, mint a lányok: előbbiek 30, utóbbiak 21 százalékban sértettek törvényt.

Több tényező is közrejátszik abban, hogy a fiatalok egyre erőszakosabbak. Ilyen az anti-szociális viselkedés, az italozás, az, ha ők maguk is bűncselekmény áldozatai voltak, vagy ha rokonaik is szembekerültek az igazságszolgáltatással.

Címlapról ajánljuk
Elemző: legkorábban 2031-2032-ben lehet szó euróbevezetésről

Elemző: legkorábban 2031-2032-ben lehet szó euróbevezetésről

Magyarország EU-tagsága óta már többször kopogtathatott volna az eurózóna ajtaján, de korábban politikai akarat nem volt, most pedig a feltételektől vagyunk távol, a politikai akaratról Magyar Péter hétfői nemzetközi sajtótájékoztatóján viszont nyilatkozott, először a költségvetés állapotát világítják át. Az időtávról és a bevezetés részleteiről az InfoRádió Beke Károlyt kérdezte.

A címvédő ellen kellett volna csodát tenni Szoboszlaiéknak

Két párban dőlt el az elődöntőbe jutás kedd este a labdarúgó Bajnokok Ligájában. Az Atlético Madridban a Barcelona ellen, a PSG az Anfield Roadon a Liverpool ellen kezdett 2–0-ról. A Vörösöknél Szoboszlai Dominik és Kerkez Milos is szerepelt a kezdő tizenegyben.
inforadio
ARÉNA
2026.04.15. szerda, 18:00
Nyeste Orsolya az Erste vezető elemzője és Madár István a Portfolio vezető elemzője
Madár István a Portfolio vezető elemzője
Bőgnek a szirénák Dnyipróban, Trumpéknak nincs ideje Ukrajnára Zelenszkij szerint – Percről percre az orosz-ukrán háborúról szerdán

Bőgnek a szirénák Dnyipróban, Trumpéknak nincs ideje Ukrajnára Zelenszkij szerint – Percről percre az orosz-ukrán háborúról szerdán

Egy adminisztratív épületben károk keletkeztek és egy nő megsérült Dnyipróban, miután Oroszország támadás alá vette az ukrán nagyvárost. A légi riadó továbbra is érvényben ban az Ukrinform tudósítása alapján. Mára virradóra Cserkaszijban is hárman megsérültek orosz csapások következtében. Volodimir Zelenszkij ukrán elnök a német ZDF-nek adott interjút tegnap este, melyben kijelentette, az amerikai béketárgyalóknak „nincs idejük Ukrajnára” az iráni háború miatt. Cikkünk folyamatosan frissül a legutóbbi fejleményekkel az ukrajnai frontról.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×