Infostart.hu
eur:
386.47
usd:
330.03
bux:
110405.74
2025. december 20. szombat Teofil

Van, akinek több mint 400 milliót hoz a céges Mikulás

Sok dolgozónak Nagy-Britanniában is be kell érnie egy céges karácsonyi vacsorával, egy könyvutalvánnyal, vagy más apró ajándékkal. London pénzügyi központjában, a Cityben azonban több mint négyezren lesznek az idén, akik 1 millió fontnál, azaz csaknem 380 millió forintnál is többet vihetnek haza.

A Goldman Sachs amerikai befektetési bank bejelentésével, miszerint az idén a tavalyinál 40 százalékkal többet, átlagosan 319 ezer fontot, vagyis több mint 120 millió forintot fizet ki alkalmazottainak, megkezdődött a City legnagyobb jutalmazási szezonja.

A Goldman Sachs ötezer londoni dolgozója közül szinte mindenki számíthat karácsonyi prémiumra, sokan akkora jutalmat kapnak, amely mellett alapbérük eltörpül.

Szakértők szerint a legmagasabb pozíciókban lévő vezetők illetve a sztárkereskedők 10 millió fontra, azaz 3,8 milliárd forintra, vagy akár ennél többre is számíthatnak.

A Goldman Sachs azonban nem az egyetlen, ahol hatalmas összegeket kapnak év végi jutalomként a dolgozók.

Elemzői becslések szerint az idén Londonban összesen 8,8 milliárd fontot, vagyis több mint 3.300 milliárd forintot osztanak szét csak bónuszokban. Mintegy 4.200-an lesznek azok, akik 1 millió fontnál, azaz csaknem 380 millió forintnál is többet vihetnek haza.

Címlapról ajánljuk
Donald Trump le akar számolni Venezuela elnökével

Donald Trump le akar számolni Venezuela elnökével

Az amerikai elnök teljes olajblokádot hirdetett Venezuela ellen, hadihajókkal zárná el az ország fő bevételi forrását. Szakértők szerint a gazdasági nyomás egyedül nem biztos, hogy elég lesz a rendszer megdöntéséhez.

Az EU nem ezt az utat tervezte Ukrajna támogatására - Merz ennek ellenére elégedett

A zárolt orosz vagyon érintetlen maradt, a tagállamok három kivétellel Ukrajna 90 milliárd eurós támogatásában állapodtak meg. Legalábbis a nyilvánosság előtt ezzel a német kancellár is elégedett volt, noha az eredményhirdetésig az ellenkezőjét remélte.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.12.22. hétfő, 18:00
Vecsei Miklós
felzárkóztatásért felelős miniszterelnöki biztos, a Magyar Máltai Szeretetszolgálat alelnöke
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×