Infostart.hu
eur:
388.7
usd:
329.98
bux:
111046.97
2025. december 24. szerda Ádám, Éva
damaged roof at an old house - photo
Nyitókép: FooTToo/Getty Images

Rekordot döntöttek a júliusi viharok

A Generali Biztosítóhoz a július 7-i héten csaknem 20 ezer kárbejelentés érkezett, amennyi egy normál időszakban másfél hónap alatt jellemző, az országot 7-én és 8-án megrázó vihar az elmúlt 20 év legnagyobb kárterhelését okozta a biztosítónál - ismertette a társaság.

Július 8-án egy nap alatt több mint 6 ezer bejelentést tettek a károsultak, ami közel tízszerese a normál napi terhelésnek, de a következő 1-2 napban is az átlagosnál négy-ötször több kárbejelentés érkezett. A kárkifizetések összege a biztosító adatai szerint megközelíti az 5,7 milliárd forintot. A lakossági károk megközelítőleg 80 százalékát már sikerült lezárni - közölte a Generali.

A cég adatai szerint Hajdú-Bihar, Pest és Csongrád vármegye volt a leginkább érintett, innen érkezett a bejelentések körülbelül fele. Ezekben a vármegyékben keletkeztek a legnagyobb értékű károk is.

A legnagyobb értékű lakossági kárbejelentés Vecsésről érkezett,

egy családi ház tetőszerkezete jelentősen megrongálódott a viharos szélben és jégverésben, a kár közel 20 millió forint. A legnagyobb vállalati kár Debrecenben történt, ahol a viharos időjárás miatt az érintett épületek tetőszigetelése, villámvédelmi rendszere, illetve napelemek és azok tartószerkezetei sérültek meg, a kár körülbelül 400 millió forint.

A károk csaknem 90 százalékát a viharos szél okozta az épületekben, főleg tetőkben, redőnyökben, napelemekben, illetve kerti bútorokban, de a növényzetben is kárt tett. Ezt követték körülbelül 5-6 százalékkal a villámcsapás másodlagos hatása miatt a műszaki és elektronikai berendezésekben keletkezett károk. A jégverés és felhőszakadás a júliusi viharban arányaiban kevesebb kárért volt felelős a Generali összesítése szerint.

Címlapról ajánljuk
Blanckenstein Miklós: ünnepkor beavatódunk abba a helyzetbe, és tisztázzuk a legfontosabbat – karácsonykor a Jézussal való kapcsolatot

Blanckenstein Miklós: ünnepkor beavatódunk abba a helyzetbe, és tisztázzuk a legfontosabbat – karácsonykor a Jézussal való kapcsolatot

„A szeretet szót kell kicsit pontosítani, mert ténylegesen ilyenkor mindenki próbálja kifejezni a másik felé a szeretetét, ez benne van. De ez az Isten szeretetének az ünnepe, hogy ő szeret minket, mert megtestesült és eljött ez a mag. Hogy ebből adódóan mi is megpróbálunk egy hasonló gesztussal jelen lenni a másik életében, az a következmény” – mondta Blanckenstein Miklós az InfoRádió Aréna című műsorában, arra a kérdésre, hogy a karácsony egy katolikus pap szempontjából is a szeretet ünnepe-e.

Az űrből fognak ellenőrizni – ismertette az új, 20 pontos béketervet Volodimir Zelenszkij

Az ukrán elnök első alkalommal vázolta fel Ukrajna és az Egyesült Államok között megvitatott 20 pontos béketerv-javaslat főbb pontjait, amelyek szerinte alapul szolgálhatnak az Oroszországgal háború lezárását célzó jövőbeli megállapodásokhoz. A magyarokat is érintő vállalás is szerepel a tervezetben.
VIDEÓ
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×