eur:
415.27
usd:
401.24
bux:
0
2025. január 8. szerda Gyöngyvér
Nyitókép: Unsplash

Egyelőre megfeneklett a kínai elektromos autók európai terjeszkedése

Októberben az új vámtarifák bevezetését követően tovább csökkent az Európában eladott kínai elektromos autók aránya.

A Dataforce adatai szerint a kínai gyártók az európai elektromosautó-eladások 8,2 százalékát adták októberben, ez további csökkenés a szeptemberi 8,5 százalékhoz képest - írja a Bloomberg híradása nyomán a Portfolio.

Ezzel már a negyedik egymást követő hónapban volt a piaci részesedésük az egy évvel korábbi szint alatt. A csúcs 2024 júniusában volt, akkor a kínai autógyártók részaránya elérte a 11,1 százalékot.

A legtöbb elektromos autót a BYD értékesítette 4630 darabbal októberben, 163 százalékkal többet, mint egy évvel korábban. A második helyen az MG áll 3846 értékesített járművel, ami viszont 56 százalékkal kevesebb, mint egy éve.

Címlapról ajánljuk
Havasi Katalin: még nagyobb baj lehet, ha nem pihenjük ki az influenzát

Havasi Katalin: még nagyobb baj lehet, ha nem pihenjük ki az influenzát

Egy erős fizikumú, jó immunrendszerű embernek általában egy hét pihenés elegendő ahhoz, hogy túl legyen a betegségen, ugyanakkor az influenza tünetei senkit sem kímélnek – mondta az InfoRádióban a Házi Gyermekorvosok Egyesületének tanácsadó elnöke. Figyelmeztetett: kezdődő influenza, illetve magas láz esetén kifejezetten káros lehet, ha valaki elkezd antibiotikumot szedni.

Kaiser Ferenc: nem kizárt, hogy a tűzszüneti vonal lesz Ukrajna és Oroszország új határa

Újabb támadást indított az oroszországi Kurszk régió ellen az ukrán hadsereg. Arról, hogy ennek az offenzívának a közelgő amerikai elnökváltás fényében mekkora jelentősége van, az InfoRádió Kaiser Ferencet, a Nemzeti Közszolgálati Egyetem egyetemi docensét kérdezte.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.01.08. szerda, 18:00
Kaiser Ferenc
a Nemzeti Közszolgálati Egyetem docense
Újabb pofont kaphat az amerikai LNG-piac, ami Európának is fájhat

Újabb pofont kaphat az amerikai LNG-piac, ami Európának is fájhat

Az amerikai LNG-export körüli jogi és politikai csatározások nemcsak az Egyesült Államok energiaiparának jövőjét, hanem az Európai Unió energiaellátásának biztonságát is jelentősen befolyásolhatják. A Biden-adminisztráció által felfüggesztett új exportengedélyek és a part menti kitermelési korlátozások mellett Donald Trump leendő elnökként ígéretekkel és jogi manőverekkel készül helyreállítani az iparág pozícióját. Eközben az európai országok – az orosz energiától való elszakadásuk közepette – az amerikai földgázra igyekeznek támaszkodni, miközben a globális árak növekedése és a szűkös kapacitások újabb gazdasági kihívások elé állítják őket - mutat rá körképében a Reuters.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×