Infostart.hu
eur:
380.75
usd:
320.99
bux:
128037.16
2026. február 2. hétfő Aida, Karolina
money
Nyitókép: guinevra/Getty Images

Nem sokat változott csütörtök reggelre a forint árfolyama

Kevéssé változott a forint árfolyama csütörtök reggelre az előző esti jegyzéséhez képest a főbb devizákkal szemben a nemzetközi devizakereskedelemben.

Az eurót csütörtök reggel hét órakor 388,66 forinton jegyezték, szinte megegyező árfolyamon az előző esti 388,58 forintos jegyzéssel. A dollár jegyzése 361,68 forintra ment fel 361,36-ról, a svájci franké pedig alig mozdult, 398,18 forinton állt csütörtök reggel az előző esti 398,17 forint után.

A forint a hét eleje óta kissé erősödött, 0,2 százalékkal az euróval és 0,3 százalékkal a svájci frankkal szemben, a dollár ellenében pedig gyakorlatilag a hétfői kezdésnél jár.

A májusi kezdés óta a forint az euróval szemben 0,6 százalékkal, a dollárral szemben 1,4 százalékkal, a svájci frankkal szemben 0,2 százalékkal erősödött.

Az év eleji kezdésnél a forint 1,4 százalékkal áll gyengébben az euróval, 4,1 százalékkal gyengébben a dollárral és 3,5 százalékkal erősebben a svájci frankkal szemben.

Címlapról ajánljuk

Nyelvet kell tanulni: keményebb feltételekhez köti a bevándorlást a kormány Ausztriában

A jövőben akár több ezer eurós bírságra is számíthat az a bevándorló, aki félbehagyja az osztrák hatóságok által indított nyelvi tanfolyamot. A Migrációkutató Intézet szerint a kormányzati feltevések alapján 49 ezer diák nem tud részt venni az iskolai tanórákon nyelvi hiányosságok miatt, a kurzusokat pedig tavaly 10 ezer migráns hagyta ott. Az intézkedésről az InfoRádió Dócza Edith Krisztina vezető elemzőt kérdezte.
inforadio
ARÉNA
2026.02.02. hétfő, 18:00
Tárnok Balázs
a Nemzeti Közszolgálati Egyetem John Lukacs Intézet kutatásért felelős igazgatója
Szárnyra kapott a forint

Szárnyra kapott a forint

Valóságos devizapiaci hullámvasútnak lehettünk szemtanúi az elmúlt két hétben. A legfontosabb mozgások a dollárban történtek, az amerikai deviza körüli bizalom megingása és az erősödő „Hedge America” narratíva miatt. A dollár többéves mélypontok közelébe gyengült az euróval és a forinttal szemben is, bár azóta némi korrekció látható az árfolyamokban.  A hét második felében a fókusz részben átfordult a Fed jövőbeli elnökének személye körüli bizonytalanságra: Kevin Warsh Trump általi jelölése és a jegybankár a korábban várt laza monetáris politikai rezsim kockázatának enyhülése erősödő pályára állította a dollárt. A forint piacát az elmúlt napokban szintén nagy kilengések jellemezték, ez alól pedig a mai nap sem jelent kivételt. A magyar deviza erősen kezdte a napot az euróval és a dollárral szemben is, az árfolyam mindkét piacon 1 egységnél többet csökkent ma már.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×