Infostart.hu
eur:
364.27
usd:
315.57
bux:
149659.65
2026. augusztus 11. kedd Tiborc, Zsuzsanna
Nohab-mozdonyok vontatják a tapolcai Nohab-találkozóra tartó Panoráma elnevezésű különvonatot Bélatelepnél 2017. december 30-án.
Nyitókép: MTI/Máthé Zoltán

Döntött a bíróság a mozdonyvezetők sztrájkjáról

A Fővárosi Törvényszék elsőfokú végzésében megállapította, hogy a Mozdonyvezetők Szakszervezete (MOSZ) által március elejére meghirdetett sztrájk jogszerű, a MÁV-Start fellebbezést nyújt be.

A Mozdonyvezetők Szakszervezete pénteken közölte, a Fővárosi Törvényszék elsőfokú végzésében megállapította, hogy a március elejére meghirdetett sztrájkjuk jogszerű. Közleményük szerint a bíróság a MÁV-Start Zrt. ellenkérelmét megalapozatlannak ítélte, és kimondta, hogy a tervezett munkabeszüntetés megfelel a sztrájk jogszerűségével szemben támasztott törvényi feltételeknek.

A MÁV azt közölte az MTI-vel, hogy a MÁV-Start Zrt. megkapta a Fővárosi Törvényszék elsőfokú végzését a Mozdonyvezetők Szakszervezete által kezdeményezett sztrájkkal kapcsolatban. A vasúttársaság a nem jogerős végzést megalapozatlannak és indoklását tévesnek tartja, ezért fellebbezést nyújt be.

A Mozdonyvezetők Szakszervezete a jogerős végzésig tovább folytatja az elégséges szolgáltatást meghatározó jogszabálynak mindenben megfelelő munkabeszüntetés szervezését, és kész a sztrájkkövetelés teljesítésére vonatkozó egyeztetésre - olvasható a mozdonyvezetők pénteki közleményében.

A MOSZ február 2-ai küldöttközgyűlésén úgy döntöttek, hogy 2022. március elején határozatlan ideig tartó sztrájkot hirdetnek a vasúti személy- és áruszállítás területen, ha addig nem jön létre megállapodás a 2021. évi reálkereset-veszteségük kompenzálásáról. A sztrájkbejelentést a vasúttársaság alaptalannak, jogszerűtlennek és felelőtlennek tartotta, ezért a MÁV-Start benyújtotta ellenkérelmét a sztrájk jogellenességéről dönteni jogosult Fővárosi Törvényszékhez.

Címlapról ajánljuk
Megválasztották – Baka András a következő köztársasági elnök

Megválasztották – Baka András a következő köztársasági elnök

A nemzetközileg ismert jogászprofesszor, a korábbi Legfelsőbb Bíróság exelnöke lesz a következő államfő. Megvan a parlamenti titkos szavazás eredménye is. A Fidesz és a KDNP nem vett részt a szavazáson, az eredmény kihirdetésekor a Mi Hazánk képviselői sem voltak jelen a teremben. A titkos szavazáson a 199 képviselőből 140 igen voks volt (minden bizonnyal a tiszás képviselők), 6 nem (minden bizonnyal a mi hazánkosok), 53-an nem vettek részt a voksoláson.

Lakatos Mónika az Arénában: van, ami a sok időjárási rekordnál is érdekesebb ebben a nyárban

Több abszolút időjárási rekord is megdőlt júniusban és júliusban Magyarországon, de történt a rekordoknál is érdekesebb, ugyanakkor riasztóbb változás is az időjárásunkban – mondta Lakatos Mónika, a HungaroMet éghajlatkutatója az InfoRádió Aréna című műsorában.
inforadio
ARÉNA
2026.08.11. kedd, 18:00
Lakatos Júlia
a Méltányosság Politikaelemző Központ stratégiai igazgatója
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×