Infostart.hu
eur:
387.76
usd:
334.21
bux:
125283.68
2026. március 5. csütörtök Adorján, Adrián

Négyszáz millió eurós hitelszerződés az Európai Beruházási Bankkal

Négyszáz millió euró értékben, az oktatást, a közlekedési és környezetvédelmi infrastruktúrát, valamint az energetikát támogató három hitelkeret-megállapodást írt alá Veres János pénzügyminiszter Marta Gajeckaval, az Európai Beruházási Bank alelnökével.

A Kohéziós Alap támogatásból megvalósuló közlekedési és környezetvédelmi projektek magyar költségvetési finanszírozására az Európai Beruházási Ban (EIB) egy 300 millió eurós keretet hagyott jóvá 2006-ban.

Ebből 100 millió euró összegű hitelszerződést a felek már korábban megkötöttek, a most aláírt szerződés a fennmaradó 200 millió euró felhasználásáról szól.

Az oktatással összefüggő projektek ugyancsak költségvetési finanszírozását szolgálja egy másik, 150 millió eurós hitelről szóló megállapodás.

Az EIB összesen 300 millió eurót hagyott jóvá erre a célra Magyarország számára, a fennmaradó 150 millió euró felhasználása később, a hitelszerződés kiterjesztésével történhet meg.

Az innováció területén 50 millió eurós szerződést írtak alá a felek, amit elsősorban a Debreceni Egyetem kutatás-fejlesztési projektjéhez használ fel a költségvetés.

Veres János pénzügyminiszter a hitelkeret-megállapodás aláírásakor elmondta: 1990 óta az EIB összesen 8,4 milliárd euróval finanszírozott 113 projektet Magyarországon.

Veres János beszélt arról is, hogy a hitelek változó kamatozásúak, 8 éves türelmi idővel és rendelkezésre tartási jutalék nélkül nyújtja az Európai Beruházási Bank.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Energiaexport-tilalom lép érvénybe
Ingyenes marad az agrárium öntözővize, 154 ezer forint lesz pontosan a tanárok extra juttatása, a szakképzésnek is jut. 250 ezer tonna kőolajat szabadított fel a kormány. Íme, Gulyás Gergely és Vitályos Eszter friss bejelentései.
Az EU-t fenyegetik Irán vezetői, légicsata volt Katar felett, Azerbajdzsánt támadás érte - Percről percre az iráni háborúról csütörtökön

Az EU-t fenyegetik Irán vezetői, légicsata volt Katar felett, Azerbajdzsánt támadás érte - Percről percre az iráni háborúról csütörtökön

Izrael szárazföldi inváziót kezdett Libanon déli részén, a harcok folyamatosak a Hezbollah erőivel. Emellett limitált katonai műveletet folytatnak Szíriában is, Daraá térségében. Izraeli hírszerzési források szerint a jemeni húszik is beszállhatnak hamarosan a háborúba, Szaúd-Arábia már készül a támadásra, ellentámadásra. Amerika és Izrael is legalább még egy, de inkább még két hétig tartó háborúzásra készül a Közel-Keleten. A katari légierő iráni bombázókat lőtt le a légtérben, a nap folyamán pedig rakétatámadás érte Dohát, illetve Bahreint és Izraelt is. Délelőtt a semleges kaukázusi Azerbajdzsán területét is iráni támadás érte. Iszmail Baghei, Irán helyettes külügyminisztere megfenyegette az Európai Uniót. Cikkünk folyamatosan frissül az iráni, közel-keleti háború csütörtöki fejleményeivel.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×