Infostart.hu
eur:
385.15
usd:
330.69
bux:
119408
2026. január 14. szerda Bódog

Nem lehet tudni, hány ingatlant érint majd az új adó

Nem lehet tudni, hogy hány ingatlant érintene a 2008-ban bevezetendő ingatlanadó. Nem készült ugyanis felmérés arról, hogy a magyarországi ingatlanok közül mennyi ér 9,5 millió forintnál többet - mondta az InfoRádiónak Mehrli Péter, a Magyar Ingatlanszövetség elnöke.

Azt lehet csak tudni, hogy az elmúlt néhány évben értékesített ingatlanok adásvételi ára mennyi volt. Ezek a számok a földhivataloknál fellelhetők. Ezen kívül támpontot adhatnak a banki hitelek hátterében álló értékbecslések is - mutatott rá Mehrli Péter.

Az ingatlanszövetség elnöke szerint az ingatlanadó bevezetésének mindenképpen volna egy olyan piaci hatása, hogy lejjebb nyomná valamelyest az adó hatálya alá eső - vagyis a 9,5 millió forintnál többet érő - ingatlanok árait.

Mehrli Péter elmondta, hogy megkeresték a kormányzatot az ingatlanadó tervezetének ügyében. Egyeztetési kötelezettsége nincs a kormánynak a kérdésben, de illene bevonni a kérdésbe szakmai szervezeteket is - vélekedett az ingatlanszövetség elnöke.

A Központi Statisztikai Hivatal 2003-ban készült felmérése szerint az akkor lakott 3,7 millió lakás közül 1,3 milliónak az értéke volt 9,5 millió forint fölött.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk

A német vasút friss ellensége: „a sík terep”

Nyáron a hőség, télen a hó. A közös nevező a szélsőséges időjárás, amelynek következtében a nagy hagyományokkal rendelkező német vasút, a Deutsche Bahn a legnépszerűbből a legnépszerűtlenebb tömegközlekedési eszközzé vált. A politika és a szakmai szövetségek most magyarázatot követelnek.
inforadio
ARÉNA
2026.01.14. szerda, 18:00
Csizmazia Gábor
a Nemzeti Közszolgálati Egyetem John Lukacs Intézetének tudományos munkatársa
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×