Infostart.hu
eur:
363.01
usd:
307.6
bux:
139499.37
2026. április 15. szerda Anasztázia, Tas

A Dacia a Renault sikermárkája

A Dacia sikerének köszönhetően tavaly 2,5 millió fölé emelkedett a Renault-csoport autóeladásainak száma, jelentette a dpa német hírügynökség.

A Dacia tavaly huszonöt új piacon jelent meg és eladásai 70 százalékkal, 164.000 darabra ugrottak.

A Renault-csoport nyugat-európai eladásai 3,9 százalékkal, közép-európai eladásai pedig 8 százalékkal estek vissza, a többi piacon viszont 21 százalékkal emelkedtek.

Annak ellenére, hogy a Renault márka eladásai 2,6 százalékkal estek tavaly, a csoport összes eladásai 1,7 százalékkal 2,53 millióra emelkedtek.

Címlapról ajánljuk

Alkotmányjogász: minden közjogi méltóság leváltható, de komoly feltételei vannak

Magyar Péter, a Tisza Párt miniszterelnök-jelöltje már vasárnap este követelte számos közjogi méltóság és független állami intézmény vezetőjének lemondását. Valamennyi állami tisztségviselő és közjogi méltóság esetében van lehetőség az elmozdításukra, de Stánicz Péter alkotmányjogász az InfoRádióban jelezte, ehhez sok feltételre van szükség, egyes esetekben az alaptörvény módosítására is.
inforadio
ARÉNA
2026.04.16. csütörtök, 18:00
Gálik Zoltán
a Budapesti Corvinus Egyetem docense
Bőgnek a szirénák Dnyipróban, Trumpéknak nincs ideje Ukrajnára Zelenszkij szerint – Percről percre az orosz-ukrán háborúról szerdán

Bőgnek a szirénák Dnyipróban, Trumpéknak nincs ideje Ukrajnára Zelenszkij szerint – Percről percre az orosz-ukrán háborúról szerdán

Egy adminisztratív épületben károk keletkeztek és egy nő megsérült Dnyipróban, miután Oroszország támadás alá vette az ukrán nagyvárost. A légi riadó továbbra is érvényben ban az Ukrinform tudósítása alapján. Mára virradóra Cserkaszijban is hárman megsérültek orosz csapások következtében. Volodimir Zelenszkij ukrán elnök a német ZDF-nek adott interjút tegnap este, melyben kijelentette, az amerikai béketárgyalóknak „nincs idejük Ukrajnára” az iráni háború miatt. Cikkünk folyamatosan frissül a legutóbbi fejleményekkel az ukrajnai frontról.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×