eur:
410.1
usd:
389.56
bux:
79377.79
2024. november 21. csütörtök Olivér

Az elemző szerint politikai megfontolás áll a MOL-üzlet mögött

A Freshfields ügyvédi iroda tőkepiaci csoportjának vezetője szerint feltehetően politikai megfontolások állnak a MOL Rt. állami kézben lévő részvényeinek eladása mögött.

A kormány valószínűleg azért választotta azt a megoldást, hogy a részvényeket magának az olajtársaságnak kínálta fel, mert égetően szüksége van a pénzre – mondta Barcza Mihály az InfoRádióban.

A kormány szerdai ülésén döntött arról, hogy az Állami Privatizációs és Vagyonkezelő Rt. eladja a még állami kézben lévő MOL-részvényeket. A 11,7 százalékos részesedésből 10 százalékot az olajtársaság vehet meg, a többit kisbefektetőknek értékesítik.

Batiz András kormányszóvivő csütörtökön azt mondta, hogy a 12,8 millió részvény mintegy 200 milliárd forintot ér.

A MOL Rt. ebben az évben 3 százaléknyi részvényt hívhat le. Hernádi Zsolt, a cég vezérigazgatója közölte: a vételi opció hosszú távon biztosíthatja a társaság stabilitását és növekedését.

Barcza Mihály ezzel összefüggésben azt mondta, hogy a saját részvény vásárlása rövid távon tőkekivonást jelent, ezért önmagában ez a lépés nem biztosíthatja a MOL Rt. terjeszkedését.

Az elemző véleménye szerint az olajtársaság akkor jár jól, ha a vételárnál nagyobb összegért értékesíti a részvényeket.

Ez jó lenne a MOL-nak és a magyar gazdaságnak, az adófizetők azonban veszítenének az üzleten – mondta. Barcza Mihály hozzátette: a nyilvános értékesítés során valószínűleg nagyobb bevételre tett volna szert az állam.

Csütörtökön a döntés bejelentése után meredeken emelkedett a MOL Rt. részvényeinek ára. Pénteken folytatódott a trend, az olajtársaság papírjai 4,39 százalékkal erősödtek, forgalmuk meghaladta a 7,8 milliárd forintot.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Kaiser Ferenc: az oroszoknál maradhatnak az elfoglalt ukrajnai területek, de ez rablóháborút legitimálna

Kaiser Ferenc: az oroszoknál maradhatnak az elfoglalt ukrajnai területek, de ez rablóháborút legitimálna

Békekötés nem várható, maximum tűzszünetet lehet elérni Ukrajnában, ami viszont nem biztos, hogy elég lesz az Egyesült Államoknak – mondta az InfoRádióban a Nemzeti Közszolgálati Egyetem docense arra reagálva, hogy egyes források szerint Vlagyimir Putyin tárgyalna az ukrajnai fegyverszünetről Donald Trumppal. Kaiser Ferenc szerint ha elapadnak a nyugati támogatások, akkor egész Ukrajna elveszhet.

Orbán Viktor: meg kell barátkoznunk olyan fogalmakkal, mint a gazdasági semlegesség és a nemzeti önérdek

Sikerült növelni nemzetközi szinten az ország mozgásterét, és komoly előnyökkel járhat Magyarország számára az amerikai elnökválasztás eredménye - egyebek mellett erről beszélt Orbán Viktor a Magyar Állandó Értekezlet (Máért) ülésén csütörtökön Budapesten.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.21. csütörtök, 18:00
Kóka János
a Doktor24-csoport alapító-tulajdonosa
Tovább nő a feszültség Ukrajna és Oroszország között - Mutatjuk a piaci hatásokat

Tovább nő a feszültség Ukrajna és Oroszország között - Mutatjuk a piaci hatásokat

Az ázsiai részvénypiacokon jellemzően esés volt ma, a tegnapi esés után ma is mérsékelt esés látszik az európai részvénypiacokon. A befektetők a világ legnagyobb piaci értékű cégének, az Nvidiának a gyorsjelentését emésztik, a chipgyártó vártnál jobb negyedéves számokat közölt, a kilátások viszont már inkább a növekedés lassulásáról szólnak, de az orosz-ukrán háborúval kapcsolatos hírek is mozgatják a piacokat, és a befektetők a vállalati gyorsjelentésekre is figyelnek.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×