eur:
411.25
usd:
392.68
bux:
79229.24
2024. november 21. csütörtök Olivér
Nyitókép: Pixabay

Egy egyszerű trükkel felturbózható a letöltés a Chrome-ban

A lassú letöltési sebesség különösen a nagyméretű fájlok letöltésénél lehet bosszantó, sok időt vehet igénybe. Bár főként az internetkapcsolat és a tárhelyszolgáltató minősége a meghatározó, a felhasználó sem teljesen tehetetlen.

A Slashgear cikke alapján írt arról a 24.hu, hogy van néhány olyan lépés, amellyel meggyorsíthatjuk a letöltési procedúrát.

Az egyik ezek közül a megoldások közül a párhuzamos letöltés (parallel download) funkció, ami növelheti a méretes fájlok letöltésének sebességét.

Ez egy kísérleti lehetőség, ami a Google Chrome Flags funkciójának részeként engedélyezhető. A felület lehetővé teszi a fejlesztők számára, hogy teszteljék a böngésző új funkcióit, mielőtt azokat a nagyközönség számára is bevezetnék.

A portál magyarázata szerint a párhuzamos letöltés lényege, hogy amikor valaki letölt egy fájlt egy webhelyről a Google Chrome-ban, egy kérést küld az eszközről a szervernek, ahol a fájl található. Amint a kapcsolat létrejön, a szerver elkezdi az adatokat az eszközre továbbítani, hogy az bármikor elérhető legyen, amikor a felhasználó szeretné.

Ám a párhuzamos letöltés lehetővé teszi, hogy egyetlen eszköz több kapcsolatot tartson fenn a szerverrel, amely egyszerre tölti le a különböző fájlokat a fogadó szerverről.

A különböző, ám több egyidejű kapcsolat létrehozása elméletileg sokkal rövidebb letöltési időt eredményez, mint egy szimpla kapcsolat esetén.

A funkció így kapcsolható be:

  • Írja be a Google Chrome címsorába a chrome://flags parancsot,

  • keresse ki a párhuzamos letöltés (parallel download) funkciót az oldal tetején található keresőmezőbe,

  • a párhuzamos letöltés melletti legördülő menüből válassza az Enabled (bekapcsolva) lehetőséget,

  • végül nyomja meg az Újraindítás gombot, vagy zárja be és nyissa meg a Google Chrome-ot.

A funkció mobileszközön ugyanúgy kapcsolható be, mint számítógépen. A böngésző újraindulása után a párhuzamos letöltésnek engedélyezve kell lennie a jövőbeli letöltésekhez, a kikapcsoláshoz pedig ugyanazokat a fentebb felsorolt lépéseket kell alkalmazni, viszont a Chrome Flags opció melletti kiválasztó mezőben válassza a Disabled (letiltva) opciót.

A portál azonban kiemeli: a lassú letöltési sebességnek számos lehetséges oka lehet,

így nem biztos, hogy a párhuzamos letöltés mindenki számára megoldást nyújt majd. Egyesek számára azonban ez a kevéssé ismert Google Chrome funkció sokkal gyorsabbá teheti a fájlok letöltését a weben.

Címlapról ajánljuk
Az Ukrajnának szánt harci felszerelések adományozása ügyében nyomoz a szlovák rendőrség
Tudósítónktól

Az Ukrajnának szánt harci felszerelések adományozása ügyében nyomoz a szlovák rendőrség

Szlovákiában a rendőrség Szervezett Bűnözés Elleni Hivatala létrehozott egy különleges nyomozócsoportot, melynek feladata az elmúlt választási időszakban Ukrajnának adott szlovák katonai felszerelések adományozásával kapcsolatos jogsértések felderítése. A vizsgálat kiterjed az akkori védelmi minisztérium és a kormány tagjainak döntéseire.

Fontos kérések az érkező havazás miatt, mindenkit érint

Bár a meteorológiai prognózisokban mindig van némi bizonytalanság, az aktuális előrejelzések szerint november 22-én, pénteken akár nagyobb mennyiségű hó is hullhat Budapesten.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.22. péntek, 18:00
Bernáth Tamás
Nyugat-Balkán szakértő, a Mathias Corvinus Collegium oktatója
Megjött az új extraprofitadó-rendelet: így marad 2025-ben velünk a bankok, kiskercégek, biztosítók plusz sarca

Megjött az új extraprofitadó-rendelet: így marad 2025-ben velünk a bankok, kiskercégek, biztosítók plusz sarca

Ahogyan arra számítani lehetett, megérkezett a 2025-ben még fennmaradó extraprofitadókról szóló kormánydöntés. A Magyar Közlöny csütörtök esti számában ugyanis megjelent a kormány legújabb rendelete, mely azt szabályozza, hogy miként marad velünk a bankok extraprofitadója, valamint a biztosítók és kiskereskedelmi cégek pótadója. Az eredetileg két évre ígért extraprofitadók egy jelentős része tehát négy évig hatályban marad. A kormány rendelete egyúttal azt is tartalmazza, hogy mely extraprofitadóktól szabadulhatnak meg jövőre az érintett ágazatok. Ezek szerint örülhetnek a gyógyszergyártók, a kőolaj-előállításban érdekeltek, valamint a megújuló energiát termelők.

EZT OLVASTA MÁR?
×
2024. november 21. 22:19
×
×
×
×