Infostart.hu
eur:
359.22
usd:
305.6
bux:
136320.26
2026. május 6. szerda Frida, Ivett
A Libegő János-hegyi végállomásának megújult környéke a Normafán az átadó napján, 2018. november 22-én. A területen pihenőpark létesült mobil pavilonokkal, valamint az egykori Jánoshegyi vendéglő teraszrészén kilátópontot alakítottak ki.
Nyitókép: MTI/Mohai Balázs

Újabb szélrekord Budapesten

Megint a János-hegyen mérték a legnagyobb sebességet.

Ismét megdőlt a napi szélrekord Budapesten, a János-hegyen kedden – közölte az Országos Meteorológiai Szolgálat a honlapján.

Azt írták: az előző nap országos rekordot hozó északnyugati szél még kedden éjjel is viharos széllökésekkel tombolt a Budai-hegységben. Így a február 8-i fővárosi szélrekord is megdőlt:

a János-hegyen 93,2 kilométer/órás széllökést is regisztráltak.

Mostanáig az ezen a napon mért fővárosi szélrekord 91,1 kilométer/óra volt, amelyet szintén a János-hegyen mértek 2015-ben – közölték.

Jelenleg már sehol sincs érvényben figyelmeztetés sem az erős szél, sem más veszélyes időjárási jelenség miatt. Csütörtökre virradóra viszont több helyen is köd képződhet, kiemelten északkeleten. A veszélyjelzésben azt írták: Borsodban csak lassan javulnak majd a látási viszonyok napközben.

A meteorológiai szolgálat Facebook-oldalán azt írta: jelentősen mérséklődött a szél, és az előrejelzés szerint szerdán és csütörtökön mérsékelt marad a légmozgás.

Mint arról korábban az Infostart is beszámolt, szintén Facebook-oldalán az Országos Meteorológiai Szolgálat azt is megjegyezte: itt a tavasz. Ezt alátámasztva egy másik bejegyzésben a Középtávú Időjárás-előrejelzések Európai Központja (ECMWF) friss valószínűségi előrejelzéseire hivatkozva azt írták: a következő két hétben is a sokévi átlagnál melegebb időre lehet számítani.

Címlapról ajánljuk
Visszaadható-e a látás? Szemátültetés még nincs, de a génsebészet nagyon fejlődik

Visszaadható-e a látás? Szemátültetés még nincs, de a génsebészet nagyon fejlődik

Az orvostudomány már sok szervünk átültetésére képes, a szemet azonban egyelőre nem tudják átültetni, viszont magyar kutatók is dolgoznak olyan génsebészeti fejlesztéseken, amelyek millióknak adhatják vissza a látás vagy az életlátás képességét. Erről Nagy Zoltán Zsolt Széchenyi-díjas szemész professzor, a Semmelweis Egyetem Szemészeti Klinikájának igazgatója beszélt az InfoRádió Aréna című műsorában.

Május 9. az új ciklus kezdőnapja – itt a teljes menetrend, máris van egy kifogás

Szombaton alakul meg az új Országgyűlés, kétharmados többségében tiszás politikusokkal, jelentős kisebbségbe szorult Fidesz- és KDNP-frakciókkal, valamint egy 6 fős Mi Hazánk-frakcióval. Közzétették a parlamenti napirendi javaslatot is.
inforadio
ARÉNA
2026.05.06. szerda, 18:00
Pósfai Mihály
Széchenyi-díjas geológus, az MTA új elnöke
Gőzerővel dübörög a Vállalati Energiamenedzsment konferencia – Minden fontos részlet egy helyen!

Gőzerővel dübörög a Vállalati Energiamenedzsment konferencia – Minden fontos részlet egy helyen!

A tudatos energiamenedzsment ma nem lehetőség, hanem kötelezettség, hiszen aki nem alakít ki átgondolt energiastratégiát, az hátrányba kerül. A vállalati energiamenedzsment mára stratégiai kérdéssé vált, éppen ezért foglalkozik ezzel a területtel kiemelten a Portfolio által szervezett konferencia, a Vállalati Energiamenedzsment 2026. Cikkünk percről percre frissül a konferencia legfrissebb történéseivel. Ha érdekel az energetikai és a mesterséges intelligencia szinergiája, akkor ott a helyed a legújabb AI in Energy konferenciánkon! Most még EARLY BIRD jegyáron kerülhetsz be, ide kattintva.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×