Infostart.hu
eur:
355.62
usd:
305.55
bux:
130916.32
2026. május 27. szerda Hella
Nyitókép: Pixabay

Rákvörös lett egész Európa – olvadozik a remény az igazi télre

Az előttünk álló két hétben is a sokévi átlagnál melegebb időre számíthatunk.

Rendesen befűtöttek az ECMWF friss anomália előrejelzései – fogalmaz az Országos Meteorológiai Szolgálat a közösségi oldalán. Mindez azt jelenti, hogy az előttünk álló két hétben is a sokévi átlagnál melegebb időre számíthatunk.

Csapadék tekintetében is kirajzolódik, hogy merre vonulnak majd az időjárási frontok, így főként a szárazföldünk középső, illetve északi része kaphat több csapadékot. Sajnos hazánk most a „rossz” oldalon helyezkedik el az anomália előrejelzés szerint – teszik hozzá.

Valószínűleg ez a forgatókönyv realizálódik is – a valószínűségi előrejelzések szerint. Ami egy kicsit jobb hír, hogy a hónap közepétől egyre inkább csökkenő tendenciát mutat a nyomásra vonatkozó fáklyadiagram. Ennek hatására pedig „mocorogni” kezdtek a csapadéktagok is.

„A remény még mindig pislákol, de azért ez nem néz ki jól a tél szempontjából…” – olvasható.

Címlapról ajánljuk
Radikálisan átáll Európa migrációügyben – fontosabb lesz a fogadó országok jogainak érvényesülése

Radikálisan átáll Európa migrációügyben – fontosabb lesz a fogadó országok jogainak érvényesülése

Szigorítana a migrációs szabályokon az Európa Tanács. A politikai nyilatkozatot mind a 46 tagállam támogatta, köztük az igencsak érintett Nagy-Britannia, Olaszország és Dánia is. Az európai államok megállapodtak az Emberi Jogok Európai Egyezményének módosított értelmezésében is, a cél a menedékkérők és a külföldi bűnözők kitoloncolásának megkönnyítése. A részletekről Marsai Viktor, a Migrációkutató Intézet igazgatója, a Nemzeti Közszolgálati Egyetem oktatója beszélt az InfoRádióban.

Rendszerváltás körvonalazódik a közoktatásban

A kormány felülvizsgálja a Klebelsberg Központ és a tankerületi központok működését. Az erről szóló kormányhatározat a Magyar Közlönyben jelent meg.
inforadio
ARÉNA
2026.05.27. szerda, 18:00
Csicsmann László
Közel-Kelet szakértő, a Budapesti Corvinus Egyetem tanára, a Magyar Külügyi Intézet vezető kutatója
Zsongó darázsfészek vár a Tisza-kormányra: a vendégmunkásvita elfed egy súlyos problémát

Zsongó darázsfészek vár a Tisza-kormányra: a vendégmunkásvita elfed egy súlyos problémát

A magyar munkaerőpiac kritikus pontra érkezett: a belföldi tartalékok kimerültek, a foglalkoztatás csökkenni kezdett, miközben a jelenlegi idegenrendészeti szabályozást munkáltatók és szakértők egyaránt bonyolultnak, kiszámíthatatlannak és a valós gazdasági igényektől elszakadtnak tartják. A Tisza-kormány 2026. június 1-jétől felfüggeszti a „vendégmunkás-engedélyek” kiadását, a végleges szabályozás előtt azonban több kormányzati forrás szerint is szakmai egyeztetés várható. Az Amerikai Kereskedelmi Kamara, az ABSL, a Sanofi és több bevándorlási szakértő egybehangzóan kevesebb, átláthatóbb engedélytípust, az országlista eltörlését, a magyarországi diplomások munkapiaci átvezetését, valamint a fehérgalléros pozíciókhoz igazított feltételrendszert sürget. A szereplők nem korlátlan nyitást, hanem széleskörű szakmai és társadalmi egyeztetést, valamint kiszámítható, ellenőrizhető és a munkaerőpiaci realitásokra épülő reformot kérnek a kormánytól.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×