Infostart.hu
eur:
361.5
usd:
310.96
bux:
131696.18
2026. május 16. szombat Botond, Mózes
Nyitókép: Pixabay

Pénzosztásba kezd a YouTube, de Magyarország még kimarad

A cég tízezer dollárt, vagyis nagyjából hárommillió forintot fizet havonta azoknak a tartalomgyártóknak, akik népszerű videókat gyártanak a YouTube Shortsba.

Július közepe óta már Magyarországon is elérhető a YouTube új funkciója, a Shorts. A rövid, látványos videókat a TikTok konkurensének szánja a cég, és a népszerűség növelésére pedig pénzt is hajlandó áldozni – írja a hvg.hu.

100 millió dolláros, vagyis nagyjából 30 milliárd forintos alapot hoznak létre annak érdekében, hogy fizessenek a rövid videókat készítő legnépszerűbb tartalomgyártóknak, ebből a YouTube havonta tízezer dollárt fizet az alkotóknak azért, hogy videókat készítsenek a Shorts-ba. Az első kifizetéseket már ebben a hónapban megkezdik.

A kifizetés nem jár automatikusan, ahhoz több feltételnek is meg kell felelni. Az összeg nagyságát befolyásolhatja, hogy havonta hányan készítenek és néznek Shorts videókat, illetve az adott tartalomgyártó közönsége mely régiókban található meg. Emellett arra is figyelnek majd, hogy a feltöltött tartalom eredeti legyen, vagyis olyan, ami máshol még nem jelent meg.

A YouTube első körben csak tíz országban fizet a készítőknek a tartalmakért:

  • Egyesült Államok
  • Egyesült Királyság
  • Brazília
  • India
  • Indonézia
  • Japán
  • Mexikó
  • Nigéria
  • Oroszország
  • Dél-Afrika
Címlapról ajánljuk
Tanács Zoltán is megszólalt Élvonal-ügyben, elmondta, mit tervez a minisztérium

Tanács Zoltán is megszólalt Élvonal-ügyben, elmondta, mit tervez a minisztérium

A tudományt támogatni kell, de nem így – kezdte álláspontja kifejtését a tudományos és technológiai miniszter a Facebookon. Megindokolta, miért szüntetik meg az Élvonal Alapítvány 261,7 milliárd forintos szerződését, mit terveznek helyette, illetve hol tart a tudományt érintő átadás-átvételi folyamatban.

„A valaha volt legdrasztikusabb nyár jön” – klimatikus vészhelyzet lehet Magyarországon is

Körülbelül egy teljes évnyi csapadékmennyiség hiányzik a hazai rendszerből 2022 óta, és úgy fogunk ráfordulni az idei nyárra, hogy a talaj felső száz centiméteres rétegében alig van víz – mondta az InfoRádióban Budapest főtájépítésze. Több más téma mellett kitért a kaszálási tilalom értelmére és arra is, hogy nagy szükség lenne még több automata öntözőre, de nincs rá forrás.
inforadio
ARÉNA
2026.05.18. hétfő, 18:00
Salát Gergely
sinológus, a Pázmány Péter Katolikus Egyetem és a Magyar Külügyi Intézet munkatársa
Kormányalakítás: rendkívüli bejelentést tett Magyar Péter Orbán Viktorról

Kormányalakítás: rendkívüli bejelentést tett Magyar Péter Orbán Viktorról

Orbán Viktor 38,8 millió forint végkielégítésre lenne jogosult a jelenlegi törvények alapján, de nem fogja ezt megkapni - jelentette be Magyar Péter miniszterelnök. A kormány felbontja a Krausz Ferenc Nobel-díjas kutató alapítványával kötött 261,7 milliárd forintos szerződést, és a már kifizetett 22 milliárd forint visszautalását is kezdeményezi. Közben a miniszterelnök bejelentette, hogy lebontják a Karmelita kolostort 2021 óta az emberektől elzáró kordont, a hétvégén pedig megnyitják a nyilvánosság előtt a Karmelita palotát és a korábbi propagandaminisztérium épületét is. A felújításokkal kapcsolatos kérdésekből a Kúria sem maradt ki, a testület délután visszautasította a luxusberuházásokra vonatkozó vádakat.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×