Infostart.hu
eur:
356.7
usd:
312.3
bux:
142552.04
2026. július 13. hétfő Jenő
Nyitókép: Pixabay

Eső, hideg, az országon átvonuló felhők - időjárási menetrend

Jócskán lehűlt a levegő, szeles, csapadékos időre kell készülni - és a java még hátra van.

Reggel, délelőtt felhős időnk lesz, a csapadék azonban északkeletre, északra szorul vissza, délebbre hosszabb száraz időszak valószínű. Délután azonban a gomolyossá váló felhőzetből már éppen a déli és keleti megyékben kell gyakori záporra, zivatarképződésre készülni - írta előrejelzésében az Országos Meteorológiai Szolgálat.

Az Észak-Dunántúlon és a főváros térségében a legkisebb a csapadék esélye.

Nagy területen fújhat élénk, néhol erős nyugatias szél.

A legalacsonyabb éjszakai hőmérséklet 10 és 15 fok között alakul. A legmagasabb nappali hőmérséklet 16 és 22 fok között változik.

Pénteken kicsit nyugodtabb idő vár ránk, szombattól viszont ismét eshet, viszont pár fokkal várhatóan melegebb lesz az idő. Érdemi és tartós javulás viszont pünkösd előtt nem valószínű.

Címlapról ajánljuk
Magyar Péter részletes Fidesz-forgatókönyvről írt Sulyok Tamás államfő leváltása ügyében

Magyar Péter részletes Fidesz-forgatókönyvről írt Sulyok Tamás államfő leváltása ügyében

„Tudjuk, hogy mire készül a bukott állampárt! Tudjuk, hogy a Fidesz kézi irányításra tért át a Sándor-palotában” – írta Magyar Péter miniszterelnök Facebook-oldalán. Az Országgyűlés hétfőn szavaz az Alaptörvény módosításáról, amely többek között kimondja a jelenlegi köztársasági elnök mandátumának megszűnését is. A kormányfő szerint Sulyok Tamásnak a Fidesz „megtiltotta az aláírást”.
Tisza-kormány: sorsdöntő szavazás jön a parlamentben, nagy bejelentésekre készül Magyar Péter

Tisza-kormány: sorsdöntő szavazás jön a parlamentben, nagy bejelentésekre készül Magyar Péter

Hétfőn az Országgyűlés elé kerül az Alaptörvény 17. módosítása, amely a köztársasági elnök jogállását és Sulyok Tamás távozását érintheti – Magyar Péter miniszterelnök jelezte, hogy az államfő ellenállása esetén megfosztási eljárást is kezdeményezhetnek. A kormányfő a hétvégén egy Reddit-fórumon ismertette a következő hónapok terveit, köztük adócsökkentéseket, béremeléseket a szociális és egészségügyi szférában, valamint közlekedési és energetikai fejlesztéseket. Napirendre került többek között a diákhitel kamatának mérséklése, az alapvető élelmiszerek áfájának csökkentése, az autópálya-koncesszió felülvizsgálata és a balatoni vasút fejlesztése is. Az alkotmánymódosítás mellett több új kormányzati döntés is várható a héten, amelyeket élőben követünk a Portfolio-n.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×