Infostart.hu
eur:
381.95
usd:
327.79
bux:
109353.56
2025. december 5. péntek Vilma
Közúti gépjármű-ellenőrzés Szentendrén 2018. március 8-án. A Pest Megyei Rendőr-főkapitányság Balesetmegelőzési Bizottsága és a Szentendrei Rendőrkapitányság közös szervezésében Nőnapi figyelem elnevezéssel tartott közúti ellenőrzést.
Nyitókép: MTI/Mohai Balázs

Üzent a rendőrség az autósoknak húsvét előtt

Nem lesz célzott  "ittasságellenőrző" akció, de ez nem jelenti azt, hogy ne lehetne az alkoholfogyasztást mérő, ittas sofőrökkel szemben intézkedő rendőrökkel.

Nagyon sokan indulnak útnak húsvétkor, ezért a rendőrök főleg a forgalmat, a torlódások "kiküszöbölését" segítik majd az ünnepi időszakban - mondta az Országos Rendőr-főkapitányság szóvivője az M1 aktuális csatornán.

Gál Kristóf közölte: ahogy az elmúlt években, úgy az idén sem lesz célzott "ittasságellenőrző" akció, de ez természetesen nem jelenti azt, hogy ne lehetne majd találkozni az alkoholfogyasztást mérő, ittas sofőrökkel szemben intézkedő rendőrökkel.

A szóvivő a nemrég megtartott Speedmarathon elnevezésű akcióról elmondta: több mint másfél millió járművet ellenőriztek 1305 helyszínen, és 5686 vezetőt értek gyorshajtáson, vagyis minden 300. sofőr lépte túl a sebességhatárt. Mivel a múlt évben minden 100. nem tartotta be ezeket a szabályokat, "elég jól átment az üzenet" - fogalmazott. Felhívta a figyelmet arra is, hogy aznap senki nem halt meg a közutakon.

Gál Kristóf emlékeztetett arra, hogy a gyorshajtás a balesetek 31 százalékát okozza, a képzeletbeli dobogó első helyéről nem is lehet azt letaszítani. Kiemelte, hogy a sebességmérő akció helyszíneit a lakosság javaslatai alapján jelölték ki.

Címlapról ajánljuk
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.12.05. péntek, 18:00
Bódis László
a Kulturális és Innovációs Minisztérium innovációért felelős helyettes államtitkára, a Nemzeti Innovációs Ügynökség vezérigazgatója
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×