Infostart.hu
eur:
355.3
usd:
307.24
bux:
132156.51
2026. június 10. szerda Gréta, Margit
Nyitókép: Gemenc Zrt. webkamera

Megjelent az első tojás a bekamerázott gemenci gólyafészekben

Megjelent az első tojás csütörtökön a gemenci fekete gólya-pár bekamerázott fészkében.

A korábbi pár, Sára és Tóbiás általában 4 tojást rakott, de csak a kamerák beüzemelése előtti évben, 2012-ben repült ki 4 fióka a fészekből. A 2012 és 2018 közötti 7 évben összesen 17 fiatal madár hagyta el a fészket július végén, augusztus elején - idézi fel a Gemenc Zrt. csütörtöki közleménye.

Mint írják, az adatokat, amelyeket Tóbiás és Sára megfigyelésekor regisztráltak a kutatók, most összehasonlíthatják az új gólyapár szokásaival. A hasonlóságok és a különbözőségek feltárása olyan kutatási eredményeket szolgáltathat, amelyek lehetőséget adnak ezen fokozottan védett madarak rejtett életmódjának jobb megismerésére, így segítve a faj fennmaradását, az állomány gyarapodását.

Az immár hatodik éve működő tudományos kutatás a Gemenc Zrt. finanszírozásával a Duna-Dráva Nemzeti Park, valamint a Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület együttműködésével jött létre.

Az élő kamerakép itt látható.

Forrás: Gemenc Zrt. webkamera
Forrás: Gemenc Zrt. webkamera

Címlapról ajánljuk
Elemző a májusi inflációs adatról: nem vagyunk hozzászokva, hogy az eurózóna szintje alatt is lehetünk

Elemző a májusi inflációs adatról: nem vagyunk hozzászokva, hogy az eurózóna szintje alatt is lehetünk

Jelenleg nem látszik inflációs nyomás a magyar gazdaságban, de a mostani adat így is alaposan rácáfolt az előzetes várakozásokra – mondta az InfoRádióban Regős Gábor. A Gránit Alapkezelő vezető közgazdásza arról is beszélt, hogy az erős forint jó az élelmiszeráraknak, ugyanakkor kockázatot jelent az iráni helyzet nyomán a műtrágya ára, illetve a csapadékmentes időjárás is jelentős befolyásoló tényező, ami a termésben okozhat károkat, továbbá felfelé hajtja az árakat.

Korrupció, vagyonnyilatkozatok, kekvák, egyetemek – pontosan mi van a hatalmas korrupcióellenes tövénycsomagban? Itt vannak a részletek

Hogy Magyarország hozzáférhessen az uniós pénzekhez, hatalmas, 110 oldalas törvényjavaslat-csomagot nyújtott be a kormány az Országgyűlésnek. Itt vannak a részletek, hogy mi is van a törvénycsomagban.
inforadio
ARÉNA
2026.06.10. szerda, 18:00
Gál Katalin
a Magyar Könyvkiadók és Könyvterjesztők Egyesülete elnök-igazgatója
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×