Infostart.hu
eur:
366.75
usd:
314.1
bux:
132493.92
2026. április 30. csütörtök Katalin, Kitti
Forrás: http://gemenczrt.hu
Nyitókép: http://gemenczrt.hu

Útra kelt Afrikába az egyetlen jeladós magyar fekete gólya, itt követhető

Zoltánnak hívják, GPS-jeladója segítségével az egész világ végigizgulhatja az útját afrikai telelőhelyére. Márciusban elvileg vissza fog jönni.

Elindult Közép-Afrikába az egyetlen jeladós magyar fekete gólya - közölte a Sokszínű Vidék. Zoltán, a gemenci fekete gólya 2019-ben negyedszer indult el afrikai telelőhelyére úgy, hogy vonulását GPS jeladóval követhetjük nyomon 2016 óta.

Idén március 21-én tért haza Magyarországra, Bajára, 13 ezer kilométernyi repülés után.

Most már szeptember 12. óta úton van, egyetlen nap alatt Újvidékre, másnap Belgrádba jutott el, 14-én pedig már Bulgáriában repült.

Útját ITT lehet követni.

Címlapról ajánljuk

„Lesz egy fontos alapelv” – részleteket árult el az ügynökakták feloldásáról a levéltár főigazgatója

Cseh Gergő Bendegúz az InfoRádióban elmondta, mi volt az egyik fő kikötés, amely elhangzott a Magyar Péterrel való egyeztetésen. A történész-levéltáros egyebek mellett beszélt arról, hogy kik jogosultak az akták megtekintésére, még hányan élhetnek az egykori ügynökök közül, továbbá arra is kitért, milyen feladataik lesznek még az októberre tervezett nyilvánosságra hozatalig.
inforadio
ARÉNA
2026.04.30. csütörtök, 18:00
Nagy Zoltán Zsolt
a Semmelweis Egyetem Szemészeti Klinika igazgatója
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×