Infostart.hu
eur:
393.27
usd:
339.87
bux:
122107.32
2026. március 21. szombat Benedek

Belehalt a kamasz az étvágycsökkentő gyógyszer szedésébe

Egy angol kamasz kóros soványságban halt meg, miután három éven át szedte az orvosa által felírt étvágycsökkentő gyógyszert.

Charlotte Robinson kevesebb, mint 40 kilós volt, amikor tavaly augusztusban meghalt. Az eset tárgyalásán kiderült: a 18 éves angliai diáklányt 15 éves korában kényszerevőnek diagnosztizálta az orvosa, aki egy antidepresszáns gyógyszert írt fel a betegségnek kezelésére.

A gyógyszernek olyan mellékhatása volt, amely drasztikusan csökkentette a lány étvágyát. Az angliai Worsteadben élő diáklánynál tavaly áprilisban diagnosztizáltak anorexiát, miután testsúlya mindössze 4 hónap alatt 58-ról 45 kilóra csökkent.

A beteget kezelő pszichológus elmondta: a lány egy idő után ugyan el kezdett többet enni, de minden evés után testgyakorlatokat végzett, hogy kevésbé érezze magát bűnösnek az elfogyasztott étel miatt.

Súlya annyira lecsökkent, hogy kezelésre lett volna szüksége, ám a lány vizsgáira és szünidőre hivatkozva nem kérte időben szakember segítségét.

Dr. Durga Harsh pszichológus szerint meg lehetett volna menteni a lány életét azzal, ha már jóval korábban szakértő kezezek közé kerül.

Címlapról ajánljuk
Egy rémálomban ünnepli Irán a perzsa újévet: rettegés a bombázásoktól – és remény a megújulásra

Egy rémálomban ünnepli Irán a perzsa újévet: rettegés a bombázásoktól – és remény a megújulásra

A háromezer éves ünnep, a perzsa újév előestéje Iránban hagyományosan a készülődéssel telik: ez a megújulás ünnepe. Most viszont a rettegés uralja az embereket. Rengetegen félnek az izraeli–amerikai bombázások miatt – de azok is rengetegen vannak, akik félnek ugyan, de boldogok, mert csaknem fél évszázados iszlamista diktatúra után reménykednek, hogy elsöprik végre az ősi országot uraló terrorrezsimet – jelentette a BBC helyszíni munkatársa.

Orbán Viktor: a nemzeti összefogás az egyetlen erő, ami képes megvédeni a magyarok pénzét

Újítsuk meg a háborúellenes szövetségesünket – fogalmazott Orbán Viktor az országjárása szentendrei állomásán péntek este. A miniszterelnök kiemelte, minden magyarnak tudnia kell: vagy kiállunk a magunk érdeke mellett és nemzeti kormányt választunk, vagy egy ukránbarát kormány odaadja a magyarok pénzét Kijevnek és megszünteti a rezsicsökkentést.
inforadio
ARÉNA
2026.03.23. hétfő, 18:00
Varju László
a Demokratikus Koalíció országgyűlési képviselője, a párt képviselőjelöltje
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×