Infostart.hu
eur:
387.74
usd:
330.71
bux:
109547.02
2025. december 18. csütörtök Auguszta

Ha fizetünk a szexért, az nem számít megcsalásnak?

A dél-afrikai férfiak hajlanak a leginkább arra, hogy megcsalják a nejüket. Még akkor is, ha már a második vagy a harmadik feleségükkel élnek együtt. Az amerikaiak szerint a házasság megöli a szerelmet, a japánok szerint pedig az a szex nem számít házasságtörésnek, amelyért fizetnek.

Csak néhány példa a világ országaiból azzal kapcsolatban, hogy lakói hogyan viszonyulnak a házasságtöréshez. Pamela Druckerman ugyanis ezt hasonlította össze.

A hölgy összehasonlító tanulmányában megállapította, hogy az afrikai férfiak csalták meg a legtöbbször párjukat az elmúlt egy évben. Togótól Mozambikig egyaránt igen nagy számban talált hűtlen férfiakat. A megkérdezettek 37 százaléka mondta azt, hogy házastársán kívül mással is szexuális kapcsolatba lépett a közelmúltban.

Hűséges franciák

Miközben az irodalom és a filmművészet egyaránt azt sugallja, hogy a franciák csalfák, a valóság nem ezt a képet mutatja. Ez ugyanis a házasságban élő férfiak 3,8 százalékáról és a nők 2 százalékáról mondható csak el, Pamela Druckerman felmérése szerint.A franciákat csak minimálisan előzik meg az Egyesült Államokban élők, ahol a férjek 3,9 százaléka, a feleségeknek pedig 3,1 százaléka csalfa.

A Wall Street Journal egykori publicistája szerint egy nemzet kultúrájának megismeréséhez szükség van arra is, hogy megismerjük az emberek párkapcsolatokban betöltött szerepét és a kapcsolatokhoz fűződő viszonyát.

Toleráns amerikaiak

Az amerikaiakról például megállapította, hogy sokkal toleránsabbak egy híresség szexuális kilengései iránt, mint más nemzetek.

Szerinte az is sokat elmond az egyes nemzetekről, hogy míg az Egyesült Államokban a megkérdezetteknek csak a 6 százaléka mondta azt, hogy megbocsáthatónak tartja, ha megcsalják, Oroszországban az emberek 40 százaléka adta azt a választ, hogy egy házasságtörés nem probléma.

A hölgy azt is megállapította, hogy a szegényebb országokban gyakoribb a házasságtörés. Sőt, arra is rájött, hogy a legnagyobb hatása a hűség megtartására nem a vallásnak van, sokkal inkább a barátoknak és a munkatársaknak.

Címlapról ajánljuk
Magyarics Tamás: nagy tankerhajóként fordul az Egyesült Államok az új nemzetbiztonsági stratégiával

Magyarics Tamás: nagy tankerhajóként fordul az Egyesült Államok az új nemzetbiztonsági stratégiával

A nyugati félteke védelme nagyobb hangsúlyt kapott az Egyesült Államok nemzetbiztonsági stratégiájában, mint korábban – erről is részletesen beszélt az InfoRádió Aréna című műsorában Magyarics Tamás külpolitikai szakértő, az Eötvös Loránd Tudományegyetem emeritus professzora. Sorra vette Washington terveit a nagy óceáni átjáróknál, megvilágította a Kínát, Grönlandot, Venezuelát érintő amerikai célok hátterét.

Gazdatüntetés Brüsszelben: borult az eredeti akciózási terv, útlezárások jönnek az EU-csúcs helyszínén

Európai egység alakult ki a gazdatársadalomban a mostani brüsszeli tiltakozást illető két ügyben: senki nem szeretne nagy mennyiségű, ellenőrizetlen dél-amerikai élelmiszer ellen küzdeni a piacért, illetve a green dealből adódó átállás anyagi terheit sem vállalnák a jelenlegi formájában. A tüntetés eredeti programját borították az éjszakai akciózások, amelyek jelenleg ott zajlanak, ahol a zárolt orosz vagyont Brüsszelben őrzik. Helyszíni tudósítás.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.12.19. péntek, 18:00
Gálik Zoltán
a Budapesti Corvinus Egyetem docense
Megforgatták a forintot, megjött a fordulat is

Megforgatták a forintot, megjött a fordulat is

Jelentős mértékben gyengült a magyar fizetőeszköz árfolyama az elmúlt napokban az euróval és a dollárral szemben. A piaci mozgás hátterében nagyrészt az MNB keddi sajtótájékoztatóján elhangzott gondolatok állnak, amelyek a magyar jegybank lazuló előretekintő iránymutatását és - az adatok megfelelő alakulása esetén - a kamatcsökkentési ciklus megkezdését vetítették előre. Az MNB kommunikációs hangvételének puhulására erős piaci reakció érkezett: a forint árfolyama a döntés óta közel 6 egységet emelkedett az euróval és a dollárral szemben is, ami körülbelül 1,5 százalékos gyengülésnek felel meg. A forint gyengülő tendenciája kezdetben ma is folytatódott (az euró jegyzése már az október vége óta nem látott 390-es szint felett is járt), Kurali Zoltán MNB-alelnök óvatosságot hangsúlyozó megszólalása azonban fordulatot hozott a devizapiacokon. Végül erősödéssel állt meg az árfolyam.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×