Infostart.hu
eur:
390.07
usd:
330.66
bux:
0
2025. december 24. szerda Ádám, Éva
Doctor in hospital background with copy space. Healthcare and medical concept.
Nyitókép: NanoStockk/Getty Images

Kuruzslás: elképesztő átverés a dunántúli kórházakban

Vizsgálat indult a nyugat-magyarországi kórházakban magát orvosnak kiadó kuruzsló ügyében - tudatta az Országos Kórházi Főigazgatóság (OKFŐ).

Az OKFŐ rendkívüli jelentésekből értesült a napokban a sajtóban megjelent sajnálatos, felháborító esetekről, amikor egyes kórházakban valaki magát orvosnak, orvostanhallgatónak kiadva betegek közelébe férkőzött. A kórházfenntartó valamennyi érintett - nyugat-magyarországi - intézményben belső vizsgálatot rendelt el, melyek részben lezárultak, részben folyamatban vannak.

A vizsgálatok eddigi megállapításai szerint az ismeretlen jelenléte egyetlen betegnek sem okozott további egészségkárosodást, egészségromlást.

"Az OKFŐ utasítására intézményei felülvizsgálták belső szabályozórendszereiket, az intézményekbe és az egyes osztályokra történő belépésre vonatkozó előírásaikat,

a kórházak menedzsmentjei felhívták a betegellátó szervezeti egységek vezetőinek és dolgozóinak figyelmét az ellátásban résztvevők személyazonosságának - egyebek mellett az azonosító kitűzők meglétének - ellenőrzésére, különösen abban az esetben, amikor a gyógyító munkában külső közreműködő vesz részt".

Az OKFŐ intézkedett arról is, hogy a kuruzslás gyanúja miatt folyamatban lévő rendőrségi nyomozást a kórházak minden rendelkezésükre álló eszközzel támogassák.

Címlapról ajánljuk
Bíró Lajos: megváltoztak a karácsonyi étkezési szokások, csak az alapanyagok maradtak

Bíró Lajos: megváltoztak a karácsonyi étkezési szokások, csak az alapanyagok maradtak

Alapjaiban változtak meg a karácsonyi étkezési szokások Magyarországon – erről beszélt a séf az InfoRádióban. A hal ugyan megmaradt, de a többi hagyományos fogás helyét az egyszerű, gyorsan elkészíthető ételek vették át.

Durva átrendeződés az új autók piacán

Az Európai Unióban idén novemberben összességében és az év eleje óta is nőtt az új személygépkocsik forgalomba helyezése az egy évvel korábbihoz képest, miközben emelkedett az elektromos járművek piaci részesedése az Európai Autógyártók Szövetsége, az ACEA kedden közzétett jelentése szerint.
VIDEÓ
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×