Infostart.hu
eur:
354.31
usd:
310.63
bux:
137874.65
2026. június 23. kedd Zoltán
Nyitókép: Pixabay

Gyorsan hajtott, herbálos cigit szívott, vezetés közben SMS-ezett, majd halálra gázolt egy motorost Nyírcsászáriban

A Nyíregyházi törvényszék 4 év 6 hónap börtönre ítélte a drogfüggő autóst.

A Nyíregyházi Törvényszék másodfokú tanácsa március 21-én helybenhagyta a K. K. vádlottal szemben bódult állapotban elkövetett járművezetés bűntette, kábítószer-birtoklás vétsége miatt az elsőfokú bíróság által kiszabott 4 év 6 hónap börtönbüntetést és 4 év közügyektől eltiltást, valamint a 4 évi közúti járművezetéstől eltiltást - írja a szon.hu.

A férfi, aki évek óta kábítószert fogyasztott, 2017. szeptember 1-jén a munkából hazaérve elvonási tüneteket észlelt magán, ezért elszívott egy herbálos cigarettát, emellett napok óta gyógyszert is szedett. Délután egy kisteherautóval közlekedett Nyírcsászáriban, amikor telefonján megnézett egy SMS-üzenetet, emiatt áttért a menetirány szerinti bal oldalra, ahol nekiütközött a szemből érkező, szabályosan közlekedő, kivilágított motorosnak, aki a helyszínen meghalt. A vádlott az ütközés időpontjában 93-95, míg a motoros 49-51 km/órás sebességgel közlekedett.

A bíróság szerint a baleset elkerülhető lett volna, ha a férfi betartja a megengedett sebességet és nem tér át a baloldali forgalmi sávba. Megállapítást nyert az is, hogy a vádlott a balesetet megelőzően kábítószert és új pszichotrop anyagot használt, valamint gyógyszert vett be, melynek következtében a balesetet közvetlenül megelőző időpontban bódult állapotban volt.

Az ítélet jogerős.

Címlapról ajánljuk
Kulcsfontosságú, kétharmados ügyekben is döntött az Országgyűlés – itt a lista

Kulcsfontosságú, kétharmados ügyekben is döntött az Országgyűlés – itt a lista

A kormány sok feladatára tekintettel rendkívüli ülést tartott hétfő után kedden is az Országgyűlés, amelyen délelőtt elfogadták az előző nap tárgyalt törvényjavaslatokat.
inforadio
ARÉNA
2026.06.23. kedd, 18:00
Apáti Ferenc
a FruitVeB Magyar Zöldség-Gyümölcs Szakmaközi Szervezet és Terméktanács elnöke
Tisza-kormány: Magyar Péter nagy tervvel állt elő, délután jön a V4-csúcs Gödöllőn

Tisza-kormány: Magyar Péter nagy tervvel állt elő, délután jön a V4-csúcs Gödöllőn

Kedden Gödöllőn, a Grassalkovich-kastélyban rendezi meg Magyar Péter miniszterelnök a Visegrádi Négyek újraindított csúcstalálkozóját, ahol a lengyel, a cseh és a szlovák kormányfőt fogadja. A bejelentett ülésezési rend szerint folytatódik az Országgyűlés plenáris ülése is, amelynek napirendjén szerepelhet a referencia-kamatstop, a politikai hirdetések szabályozása és a közmédiára vonatkozó szabályok módosítása. A háttérben ott a hétfőn meghirdetett Tisztítótűz-művelet: társadalmi egyeztetésen a Nemzeti Vagyonvisszaszerzési és Védelmi Hivatal (NVVH) felállításáról szóló tervezet, és a 17. alaptörvény-módosítás is. Percről percre tudósítunk a fejleményekről.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×