Infostart.hu
eur:
384.97
usd:
331.89
bux:
122311.2
2026. január 17. szombat Antal, Antónia
Egy vagyont fizettek egy menő Schumacher-relikviáért

Egy vagyont fizettek egy menő Schumacher-relikviáért

Hét és fél millió dollárért (2 milliárd forint) kelt el egy New York-i árverésen a német Michael Schumacher 2001-es világbajnoki győzelmet hozó Ferrarija.

A Sotheby aukciós ház alelnöke, Gregoire Billault elmondta, a Forma-1 "modern korszakában" ekkora összeget még nem fizettek versenyautóért.

Az F2001 fantázianevű versenygéppel Michael Schumacher fölényesen nyerte meg a 2001-es világbajnokságot, abban az évben kilenc futamon - köztük a Magyar Nagydíjon - diadalmaskodott.

A hétszeres világbajnok (1994, 1995, 2000, 2001, 2002, 2003, 2004) pilóta 2013. december 29-én síbalesetet szenvedett a franciaországi Méribelben, súlyos fejsérülése miatt kétszer meg kellett operálni. Sokáig mesterséges kómában tartották, majd fokozatosan felébresztették, és 2014 szeptembere óta a Genfi-tó partján lévő otthonában ápolják. Állapotáról a család nem hoz nyilvánosságra részleteket.

Címlapról ajánljuk

Orbán Viktor Miskolcon „egy hosszú szerelmi történetről” beszélt, bejelentést tett a tanárbérről

A digitális polgári körök rendezvényén a közönség kérdéseire válaszolt a pártelnök-miniszterelnök, a Tisza Pártot és a DK-t a háborúfenntartók közé igyekvő pártoknak nevezte, a városiakat pedig kérte, döntsék el, hogy egy nagy ipari beruházást szeretnének, vagy több kisebbet, ezután áll rendelkezésre. Bejelentette, hamarosan 900 ezer forint lesz az átlagos tanárbér, a Benes-dekrétumok miatt joghátrányt szenvedők pedig segítséget kapnak.
inforadio
ARÉNA
2026.01.19. hétfő, 18:00
Pletser Tamás
az Erste Bank olaj- és gázipari elemzője
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×