Infostart.hu
eur:
354.45
usd:
311.24
bux:
0
2026. június 30. kedd Pál

Neves sportolók is vettek a hamis igazolásokból

Tanfolyam elvégzése nélkül jutott több tucat ember, köztük ismert sportolók, hamis vöröskeresztes igazoláshoz. A szervezőket felfüggesztett fogház büntetésre ítélték, a csalóknak súlyos tízezreket kell fizetniük büntetésként.

A pétfürdői Sch. Gábor (43) öt évvel ezelőtt kapott az egyik barátjától egy kitöltetlen, a Magyar Vöröskereszt által kiállítandó igazolást, ami a jogosítványhoz szükséges elsősegélynyújtási ismeretek megszerezéséről szól. A 43 éves vádlott elhatározta, hogy az igazolásokat ismeretségi körében értékesíti, valamint újabbakat készít - írta a veol.hu.

Az egyik igazoláson szereplő pecsét alapján készült a hamis pecsét. Az üzlet 2013 második felében lendült be, miután a 36 éves pétfürdői D. Sándor ráállt, hogy számítógép segítségével sokszorosítja a még kitöltetlen igazolásokat. Az A4-es papírra nyomtatott nyolc igazolásért 2000-3000 forintot kapott. A 41 éves Sz. Zoltán ötezer forint ellenében 20 ezer forintért eladta a hamisított igazolásokat.

  • Jó egy évig tartott a csalás, de volt, aki 2015 tavaszán jutott ilyen papírhoz. A hamis magánokiratokért 20-25 év közöttiek fizettek.
  • A nyolcvannál is több vádlott között két neves kézlabdást is a felelősségre vont a bíróság, akik, csakúgy mint a többiek, pénzbírságot kaptak. A büntetések 50 és 100 ezer forint között mozgott, de volt, akit közmunkára ítéltek.
Címlapról ajánljuk
Már Magyar Péter is próbálja megfegyelmezni a lakosságot – itt az üzenet

Már Magyar Péter is próbálja megfegyelmezni a lakosságot – itt az üzenet

A helyzet rendkívüli, az ország több területén már kritikus a helyzet a vízellátásban – mondta a miniszterelnök.

Jön a fizetéskorlátozás és a Szuverenitási Hivatal megszüntetése

Dönthet a Szuverenitásvédelmi Hivatal megszüntetéséről szóló, valamint a polgármesteri és vármegyei közgyűlési elnöki javadalmazás korlátozásával összefüggő törvényjavaslatokról az Országgyűlés kedden. A képviselők elkezdik az ügynökakták nyilvánosságra hozatalát előkészítő törvényjavaslat vitáját.
inforadio
ARÉNA
2026.06.30. kedd, 18:00
Velkey György János
az Egyházi Kórházak Egyesületének elnöke, a Bethesda Gyermekkórház főigazgatója
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×