Infostart.hu
eur:
350.03
usd:
301.8
bux:
138394.34
2026. június 16. kedd Jusztin

Áltulajdonos adta ki a lakást és zsebelte be a lakbért

Áltulajdosnak fizetett havonta 800 dollár (110 ezer forint) lakbért fél éven át egy férfi az Egyesült Államokban, mígnem a lakás valódi gazdája felfedezte a lakót.

A bérlő még januárban egy benzinkútnál beszélgetett barátaival arról, hogy szeretne kivenni egy lakást. Ekkor lépett hozzá egy idegen, felajánlotta segítségét és el is vitte, hogy megmutass az ingatlant. A bérlőnek megfelelt a lakás, megírták a szerződést, a lakó pedig minden hónapban rendre átutalta a lakbért.

A minap azonban a valódi tulajdonos felhívta a rendőrséget, hogy szerinte valaki lakik lakatlannak hitt házában. A bérlő igencsak elcsodálkozott a lakásba belépő rendőrökön, azok meg a bérlés történetén.

A bérlő amúgy szeretne maradni, és reméli, hogy a valódi tulajdonos is kiadja neki a lakást, míg a csalót még keresik.

Címlapról ajánljuk
Magyar Péter az Országgyűlésben: nem szeretnénk kisajátítani sem 1956-ot, sem 1989-et

Magyar Péter az Országgyűlésben: nem szeretnénk kisajátítani sem 1956-ot, sem 1989-et

A 301-es parcellánál tartott megemlékezés után az Országgyűlés is 1956-os hőseinkre emlékezett, Magyar Péter miniszterelnök tartott beszédet. Ezután az Országgyűlés tárgyal a 110 oldalas korrupcióellenes törvénycsomagról, amelyben szó esik a vagyonnyilatkozatokról, a „kekvákról”, az egyetemekről és a közbeszerzésekről is. De jön az eddigi tanári teljesítményértékelés eltörlésének vitája is a rendkívüli ülésnapon.
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×