Infostart.hu
eur:
366.37
usd:
317.94
bux:
147700.27
2026. augusztus 7. péntek Ibolya

Huszonnyolcezernél is több filmet látott a világrekorder

Hetente átlagosan 14 filmet néz meg a rekordtartó. Gwilym Hughes harmadszor került be a Guinness Rekordok Könyvébe azzal, hogy ő a világon a legtöbb filmet látott ember.

Huszonnyolcezernél is több filmet látott eddig a világ legnagyobb moziőrültje, Gwilym Hughes. A walesi férfi harmadszor került be a Gunness Rekordok Könyvébe teljesítményével; eszerint ő a világon a legtöbb - egész pontosan 28 ezer 75 darab - filmet látott ember.

Alaposan össze kell szednie magát annak, aki le akarja taszítani Gwilym Hughest trónjáról, hiszen a 63 éves férfi rekordja napról napra nő: hetente átlagosan 14 filmet néz meg. A csúcs megállapítása óta is letudott újabb 213 alkotást.

Gwilym Hughes négyéves korában vált filmfüggővé, ekkor látta az első Popeye-ről szóló mozit.

"Az első tanúsítványt arról, hogy én láttam a legtöbb filmet, 1994-ben kaptam, most pedig itt a harmadik. 1956 óra nézek filmeket, és az emberek általában azt gondolják rólam, hogy ki se kapcsolom a tévét, pedig ez nem így van" - mondta a férfi.

A korábban szobafestőként dolgozó Gwilym Hughes általában este 9 és éjfél között ücsörög a televízió előtt, ha pedig sorozat vagy kvízműsor kezdődik, felesége, Eirlys is csatlakozik hozzá.

A férfi kedvenc filmje a David Lean rendezte Arábiai Lawrence. A direktor élete során mindössze 16 filmet rendezett, köztük a Híd a Kwai folyónt és a Szép reményeket.

Címlapról ajánljuk
inforadio
ARÉNA
2026.08.07. péntek, 18:00
Lakatos Mónika
a HungaroMet éghajlatkutatója, a Magyar Meteorológiai Társaság elnöke
Digitális SZÉP-kártya kisokos: hogyan, mire és mire nem használhatod a banki újítást?

Digitális SZÉP-kártya kisokos: hogyan, mire és mire nem használhatod a banki újítást?

A SZÉP-kártya már nemcsak plasztik formában, hanem digitális fizetőeszközként is elérhető: az OTP, a K&H és az MBH Bank egyaránt lehetővé teszi, hogy ügyfeleik mobiltárcán keresztül, érintésmentesen fizessenek a juttatásukból. A három bank megoldása között azonban lényeges különbségek vannak: az OTP külön virtuális kártyát hoz létre és egyelőre csak személyes terminálfizetést támogat, a K&H a mobilbankon keresztül digitalizál, de társkártyabirtokosoknak nem érhető el a szolgáltatás, míg az MBH-nál a meglévő kártya – társkártyákkal együtt – közvetlenül hozzáadható a mobiltárcához. A felhasználási kör változatlanul a jogszabályban meghatározott célokra – szálláshelyek, vendéglátóhelyek, kulturális, wellness- és sportszolgáltatások – korlátozódik, a digitális forma csupán a fizetést teszi kényelmesebbé. Mindhárom banknál érdemes fizetés előtt meggyőződni arról, hogy az adott elfogadóhely terminálja támogatja-e a digitális SZÉP-kártyát, és az átmeneti időszakban célszerű a plasztikkártyát is magunknál tartani.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×