Infostart.hu
eur:
384.42
usd:
326.89
bux:
0
2026. január 2. péntek Ábel

Elfogták a 118 csecsemőt eladó nőt

Õrizetbe vettek Közép-Kínában egy nőt, akit már több mint négy éve kerestek, mert a gyanú szerint több mint száz kisgyermeket adott el.

A hatóságok közölték: Ji Hsziu-lan 2003-ban 118 csecsemőt adott el férje, fia és menye segítségével - írta meg a Shanghai Daily című lap.

A családi vállalkozás a déli Guang-xi tartományban szerezte be a lánygyermekeket, és Henan, Hubej és Anhuj tartományokban adták el őket.

A gyermekkereskedelemre 2003. március 30-án derült fény, amikor a család 13 gyermeket hozatott Henan tartományba taxival, amely lerobbant, és amikor elvontatták, 4 csecsemőt az út mellett hagytak, akiket megtaláltak a helyiek és riasztották a hatóságokat.

Guang-xi tartományban a fiúgyermekeket hagyományosan sokkal többre tartják, a szegény családok sokszor hajlandók megválni a lányoktól.

A kínai lapok emlékeztetnek rá, hogy májusban egy lopott autó hátsó ülésén találtak öt újszülöttet az északkeleti Hebej tartományban.

Címlapról ajánljuk
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×