Infostart.hu
eur:
384.37
usd:
327.39
bux:
0
2026. január 1. csütörtök Fruzsina

Hat méter magasról csapódott a szikláknak az autó

Hat méter magasról zuhant a sziklákra egy gépkocsi Nyugat-Ausztráliában, az autóban utazó négy férfi szerencsésen túlélte a balesetet.

A szerencsétlenség egy 400 méter hosszú, patkóalakú rakparton történt, Derbyben. A vérvizsgálat szerint a sofőr alkoholt fogyasztott.

Jeremy Coulson, a helyi rendőrség őrmestere azt mondta: az autó utasainak nagy szerencséjük volt, hogy apálykor "szálltak el".

Ha dagálykor történik ugyanez, akkor 4-5 méter mély, sárszínű víz és krokodilok fogadták volna őket - tette hozzá.

Címlapról ajánljuk
Így adózunk 2026-ban

Így adózunk 2026-ban

2025-ben a magyar adórendszer több lépcsőben megvalósuló módosításon ment keresztül. A 2025. november 18-án gyorsított eljárásban elfogadott adócsomag célja a vállalkozások adóterheinek mérséklése, az adminisztráció csökkentése és az adóeljárások digitalizációjának folytatása. A jogszabályi indokolás szerint a kormány célja a hazai adókörnyezet versenyképességének fenntartása, valamint annak biztosítása, hogy a kis- és középvállalkozói szektor, illetve az egyéni vállalkozók számára kiszámíthatóbb pénzügyi és adminisztratív keretek álljanak rendelkezésre. Vannak ugyanakkor további, 2026-ban hatályba lépő változások, amelyeket már év közben, az őszi adócsomagot megelőzően elfogadott a Parlament.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×