eur:
403.66
usd:
374.8
bux:
91458.94
2025. március 28. péntek Gedeon, Johanna

A Magyar Szakszervezeti Szövetség elnöke reagált Gyurcsány Ferenc kijelentésére

Egyetlen politikai párttal sem köt együttműködési megállapodást a Magyar Szakszervezeti Szövetség a választások előtt – közölte a szervezet. Gyurcsány Ferenc a Demokratikus Koalíció elnöke viszont korábban az InfoRádió Aréna című műsorában a szövetséggel való együttműködésről beszélt.

A Magyar Szakszervezeti Szövetség megerősítette korábbi döntését, miszerint egyik politikai párttal sem kívánnak választási együttműködési megállapodást kötni – mondta az InfoRádiónak Kordás László. A szervezet elnöke hozzátette: az úgynevezett Fehér Könyvbe összegyűjtötték azokat a problémákat, melyek szerintük a legjelentősebbek Magyarországon. Ezt a dokumentumot elküldték a társszervezetnek, és szakmai vitát kezdeményeztek velük, illetve a választáson induló pártokkal.

Kordás László arról, hogy Nemes Gábor, a szövetség elnökségi tagja a Demokratikus Koalíció színeiben indul a választásokon elmondta, hogy egyéni döntés kérdése volt. Az képviselőjelölt régóta dolgozik a 13. egyéni választókerületben, így a helyi és munkavállalói érdekeket is megfelelően tudja képviselni – hangsúlyozta a szövetség elnöke.

Egyik párttal sem működnek együtt, pusztán szakmai egyeztetésekre hajlandóak bármely politikai párttal. A Fehér Könyvben összegyűjtött problémák megoldásának képviseletére hívnak minden választáson induló politikai erőt – emelte ki Kordás László.

KAPCSOLÓDÓ HANG

VIDEÓAJÁNLÓ
Címlapról ajánljuk
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.03.28. péntek, 18:00
Vitézy Dávid
a Főváros Közgyűlés tagja, a Podmaniczky Mozgalom frakcióvezetője
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×