Infostart.hu
eur:
350.16
usd:
301.46
bux:
137423.61
2026. június 15. hétfő Jolán, Vid
Nyitókép: Facebook/Márki-Zay Péter

Polgármesteri fizetések – Márki-Zay Péter visszavonulót fúj

Előző posztjában nem vezette őt sem az önzés, sem a kormány hátba támadása – közölte.

Márki-Zay Péter szerda esti Facebook-posztja alapján ma már másként látja a polgármesteri fizetések ügyét, mint néhány napja, Hódmezővásárhely polgármestere hosszú bejegyzésben revideálta felháborodott álláspontját.

Ismert, Magyar Péter miniszterelnök egy korábbi interjújában arról beszélt, hogy a miniszterelnöké mellett a miniszterek, az államtitkárok, a képviselők és a polgármesterek fizetése is csökkenhetne, amire több településvezető is reagált, hol azonnali távozást belengetve, hol kérve, hogy ezt beszélje meg a településvezetőkkel, utóbbi találkozó – mármint a kormány és a települési érdekképviseletek közti – meg is történt szerdán.

Márki-Zay Péter korábban félrevezetőnek nevezte a fizetéscsökkentés indoklását, és arra utalt, az alacsony fizetés miatt lemondó polgármesterek nyomában a Tisza Párt elfoglalhatja a helyhatóságokat, és akkor „tényleg egypártrendszer lesz”.

Friss posztjában a városatya helyre próbálja tenni korábbi mondandóját, szerinte nem a saját fizetése védelmében beszélt, azt elfogadja, akármennyi is, amit viszont fenntart, hogy a korrupció nem lehet hivatkozási alapja egy ilyen intézkedésnek, hisz aki korrupt, nem kevesebb pénzt, hanem börtönt érdemel.

Márki-Zay Péter egyeztetést szeretne, nem a kormányt támadni, javaslataival pedig két minisztert is megkeresett.

Személy szerint nagyon várja már az elszámoltatást, a dokumentáltan, bizonyítottan bűnöző politikusok előzetes letartóztatását, amivel nem lehet eléggé sietni.

Előző posztjában nem vezette őt tehát sem az önzés, sem a kormány hátba támadása.

Egy javaslattal is él: új köztisztviselői bértáblát javasol.

Címlapról ajánljuk

Magyar Péter az Országgyűlésben: az Orbán-kormány elkezdett építeni egy migránstábort, de közben hazudott a szavazóknak

A miniszterelnök a hétfői ülésen napirend előtt idézett egy mondatot egy 2024-es kormányzati jegyzőkönyvből: „A migrációs feszültséget 2026-ra szükséges kiélezni” – az Orbán-kormány élezni akarta a helyzetet, nem megoldani, mondta Magyar Péter.
inforadio
ARÉNA
2026.06.15. hétfő, 18:00
Virág Andrea a Republikon Intézet stratégiai igazgatója
Kiszelly Zoltán a Századvég politikai elemzési igazgatója
Közel 5 éve nem láttunk ilyet: 350 alatt az euró árfolyama

Közel 5 éve nem láttunk ilyet: 350 alatt az euró árfolyama

A forint 2021 szeptembere óta nem látott szintre erősödött: az euróval szembeni árfolyam pénteken 352 alá került, hétfőn hajnalban pedig már 351-ig kapaszkodott a hazai deviza. A hétfői erősödés hátterében az áll, hogy az Egyesült Államok és Irán megállapodásra jutott a köztük dúló háború befejezéséről. A forint erősödése a nap közben is folytatódott, az euró jegyzése a 350-es szintet is leütötte, míg a dolláré a 301 forintos szintet közelítette meg.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×