Infostart.hu
eur:
382.13
usd:
328
bux:
109110.89
2025. december 5. péntek Vilma
Jeszenszky Géza, történész, volt külügyminiszter a Nemzeti Közszolgálati Egyetemen (NKE) Eötvös József Kutatóközpont John Lukacs Intézete és a Habsburg Ottó Alapítvány által szervezett, Jalta vagy Helsinki? című konferencián Budapesten, az NKE Ludovika Campuson 2025. május 12-én.
Nyitókép: MTI/Lakatos Péter

Kalapáccsal támadtak Jeszenszky Gézára, koponyatöréssel került kórházba

Életveszélyes merényletet követtek el Jeszenszky Géza volt külügyminiszter, egykori washingtoni és oslói nagykövet ellen.

Rátámadtak az utcán Jeszenszky Géza volt külügyminiszterre, korábbi washingtoni és oslói nagykövetre, aki levélben adott hírt az esetről a Népszavának. A lap azt írta, egy kalapáccsal sújtott le rá, majd a feleségére egy férfi, akit a rendőrség később elfogott. Ugyanez az ember már két éve is megtámadta a 83 éves volt politikust.

A támadás vasárnap délután történt, amikor feleségével éppen elhagyták otthonukat. Először hátulról támadt a sapkát és maszkot viselő férfi, két ütést is mért Jeszenszkyre, majd a feleségére támadt. Valaki közben a segítségükre sietett, a támadó menekülőre fogta, és végül a Fővám téren sikerült elfogni, meg is találták nála a támadáshoz használt kalapácsot is.

A férfi két éve hasonlóképpen támadt Jeszenszky Gézára, de akkor nem sikerült elfogni.

A politikust a mentők a feleségével együtt a Semmelweis-klinikára szállították, ahol koponyatörést állapították meg nála, és még aznap este megoperálták.

Legalább egy hétig a kórházban is kell maradnia.

Címlapról ajánljuk

Orbán Viktor péntek reggel: a következő napokban derül ki, hogy a háború továbbterjed a mi irányunkba vagy letekerik a lángját

A Kossuth rádióban kezdte pénteki munkanapját a miniszterelnök. Elmondta: ha a háborút a harctéren kell megoldani, a fenyegetettség nőni fog – fogalmazott. Beszélt az orosz energiától való függésünkről, a gyenge Európáról, a Tisza Párt állítólagos programjáról és a kettős állampolgárság népszavazásának évfordulójáról is.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.12.05. péntek, 18:00
Bódis László
a Kulturális és Innovációs Minisztérium innovációért felelős helyettes államtitkára, a Nemzeti Innovációs Ügynökség vezérigazgatója
Fogy a lendület a tőzsdéken, újabb impulzusokra várnak a befektetők

Fogy a lendület a tőzsdéken, újabb impulzusokra várnak a befektetők

November végén volt egy kisebb megingás a világ tőzsdéin, az AI lufi kipukkanásától is tartottak a befektetők, de persze azt az esést is megvették a befektetők, és mostanra újra a történelmi csúcsok közelében állnak a világ részvénypiacai. Az elmúlt napokban azonban kezdett elfogyni a lendület, újabb impulzusokra várnak a befektetők. Legkésőbb jövő hét szerdán érkezik is ilyen impulzus, akkor tart kamatdöntő ülést az amerikai jegybank, de a mai inflációs adatot is érdemes figyelni.

EZT OLVASTA MÁR?
×
2025. december 5. 10:02
×
×
×
×