Infostart.hu
eur:
385.56
usd:
332.31
bux:
120856.57
2026. január 15. csütörtök Lóránd, Lóránt
Marcin Romanowski volt lengyel igazságügyminiszter-helyettes, Szánthó Miklós, az Alapjogokért Központ főigazgatója és Chris Farrell amerikai jogvédő (b-j) a Magyar-Lengyel Szabadság Intézet megalapításáról szóló budapesti sajtótájékoztatón 2025. április 25-én.
Nyitókép: Balogh Zoltán

Magyar-Lengyel Szabadság Intézetet alapított az Alapjogokért Központ

Magyar–Lengyel Szabadság Intézet néven alapított új szervezetet az Alapjogokért Központ.

„Azt látjuk sajnos, hogy Lengyelországban baj van a lengyel baloldali kormány egy nagyon súlyos támadást indított a két évvel ezelőtt történt hatalomba lépése óta a demokrácia és a jogállamiság ellen” – indokolta az Alapjogokért Központ főigazgatója, hogy az általa vezetett intézmény miért hívta életre a Magyar-Lengyel Szabadság Intézetet.

Szánthó Miklós hangsúlyozta Lengyelország jelenleg egy olyan kísérleti terep, ahol a nyugati civilizáció valódi alapjait képező értékek a globalisták átfogó támadása alatt állnak. Az új intézet a Lengyelországban zajló folyamatokat kutatja és védekezési mechanizmusokat dolgoz ki velük szemben – tette hozzá az Alapjogokért Központ főigazgatója.

„A Magyar-Lengyel Szabadság Intézetének a feladata egyrészt az lesz, hogy bemutassuk a globalisták, Donald Tuskék Lengyelországban folytatott, igazából még egy harmadik világbeli féldiktatúrának is a szégyenére váló tevékenységét. Másrészről a magyar, lengyel és angol nyelven publikálandó anyagainkkal fel szeretnénk hívni a nemzetközi közvélemény figyelmét a varsói kormánynak az ámokfutására” – fogalmazott.

Szántó Miklós hozzátette: az intézet emellett előrejelzést is ad arról, mi történne, ha Magyarországon is a globalisták jutnának hatalomra. „Mi azt látjuk, hogy Donald Tusk kormánya ugyanazt a globalista receptet valósítja meg immáron hatalomból Lengyelországban, mint amire készül a Magyar Péter és Tisza vezette magyarországi globalista oldal, merthogy Brüsszelből ugyanazt várják el mind a kettőjüktől. A jogi és politikai bevédésért cserébe a szabadságnak a felszámolását, a globalista törekvéseknek a kiszolgálását, a háborúnak a támogatását és nem utolsó sorban Ukrajna gyorsított EU-tagságának a kierőszakolását” – sorolta.

Az intézetet Marcin Romanowski jogász, a korábbi lengyel igazságügyminiszter-helyettes vezeti, akit hazájában 18 rendbeli bűncselekmény elkövetésével gyanúsítanak, és Magyarországon menedékjogot kapott. Szánthó Miklós megjegyezte, Romanowski körözését épp a napokban utasította el az Interpol. Szerinte ez is azt mutatja, hogy politikailag motivált eljárás folyik ellene. Az új intézet már elkészített egy jelentést a jelenlegi lengyelországi helyzetről, aminek legfontosabb megállapításai, hogy Lengyelország uniós tagállamként egy autokrata rendszer felé kezd elmozdulni, illetve a lengyel kormány szisztematikusan próbálja a sajtó és a közösségi média szabadságát korlátozni.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Csizmazia Gábor a furkósbotról és a Trump-paradoxonról: „Donald Trump kétszer lépte át a saját vörös vonalát”

Csizmazia Gábor a furkósbotról és a Trump-paradoxonról: „Donald Trump kétszer lépte át a saját vörös vonalát”

Donald Trump amerikai elnök leginkább Ukrajna és a vámpolitika esetében lépte át a saját maga által felvázolt vörös vonalakat – mondta az InfoRádió Aréna című műsorában Csizmazia Gábor. A Nemzeti Közszolgálati Egyetem John Lukács Intézet tudományos főmunkatársa szerint Donald Trump külpolitikai lépései inkább elbizonytalanították a szavazóit, semmint újakat hoztak volna mellé.

Napelemes pályázat: február 2-től lehet jelentkezni, kijöttek a részletek

A kormány honlapján kijöttek a pályázat részletei: minden, már napelemmel rendelkező, vagy annak telepítését vállaló család 2,5 millió forintos vissza nem térítendő támogatást kaphat energiatároló rendszerek telepítésére. Egy két és fél oldalas formanyomtatványt kell kitölteni, a pályázatot február 2-től lehet benyújtani.
Trump nem Putyinban látja az ukrajnai béke fő akadályát, ukrán alakulatok estek egymásnak – Ukrajnai háborús híreink csütörtökön

Trump nem Putyinban látja az ukrajnai béke fő akadályát, ukrán alakulatok estek egymásnak – Ukrajnai háborús híreink csütörtökön

Az Egyesült Államok elnöke, Donald Trump a Reutersnek adott interjút, amelyben érdekes meglátásokat osztott meg az orosz-ukrán béketárgyalások jelenlegi helyzetéről. Súlyos ügyről számol be az Euromaidan Press nevű ukrán portál: egy rohamdandár katonái egyszerűen elrabolták egy területvédelmi alakulat tagjait és az orosz állások ellen küldték őket. A lap hangsúlyozza: az ügy világosan rámutat arra, hogy az ukrán haderőben egyre mélyebb krízis kezd kibontakozni a katonák hiánya miatt. Cikkünk folyamatosan frissül az orosz-ukrán háború legfrissebb eseményeivel.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×