Infostart.hu
eur:
364.45
usd:
315.91
bux:
149792.5
2026. augusztus 11. kedd Tiborc, Zsuzsanna
Leopard 2A7HU harckocsik a páncélosok rendszerbeállító lövészetén az MH Klapka György 1. Páncélosdandár szomódi lőtérén 2024. szeptember 26-án.
Nyitókép: MTI/Krizsán Csaba

Újabb ragadozók érkeztek a honvédséghez

Újabb Leopard 2A7HU harckocsikkal, Lynx gyalogsági harcjárművel és több ezer modern kézifegyverrel bővült a Magyar Honvédség eszközparkja – jelentette be a honvédelmi miniszter.

Szalay-Bobrovniczky Kristófnak a tárca által az MTI-hez eljuttatott közleményében az áll, hogy két Leopard 2A7HU típusú harckocsi érkezett Tatára, az MH Klapka György 1. Páncélosdandárhoz, valamint több ezer CZ Bren 2 típusú gépkarabélyt osztanak szét hamarosan az alakulatok között.

Az MH Kinizsi Pál 30. Páncélozott Gyalogdandárt erősíti egy újabb LYNX KF-41 gyalogsági harcjármű, a hódmezővásárhelyi alakulatnál emellett két, újonnan használatba vett harcjárművezető szimulátoron (DTS) tudnak gyakorolni a Lynx vezetői – tette hozzá.

A honvédelmi miniszter hangsúlyozta: a kormány célja, hogy a Magyar Honvédség a lehető legkorszerűbb eszközökkel rendelkezzen.

„A honvédelmi és haderőfejlesztési programnak köszönhetően katonáink modern, megbízható és magas harcértéket képviselő eszközökkel látják el feladataikat, erősítve Magyarország biztonságát” – fogalmazott Szalay-Bobrovniczky Kristóf.

A miniszter a közlemény szerint elmondta, hogy a következő hónapokban további korszerű eszközöket állít hadrendbe a honvédség.

Újabb Leopard harckocsik, Wisent 2 műszaki vontató harcjárművek, Leguan hídvetők, Lynx gyalogsági harcjárművek, H225M típusú helikopterek kerülnek Tatára, Hódmezővásárhelyre és Szolnokra.

Szalay-Bobrovniczky Kristóf kiemelte: a biztonsági környezet folyamatosan változik, ezért kulcsfontosságú, hogy Magyarország képes legyen megvédeni magát.

Az eszközbeszerzések azt a célt szolgálják, hogy a Magyar Honvédség modern, ütőképes erőt képviseljen, felkészült legyen minden kihívásra – közölte a honvédelmi miniszter.

(Címalpképünk illusztráció: Leopard 2A7HU harckocsik a páncélosok rendszerbeállító lövészetén az MH Klapka György 1. Páncélosdandár szomódi lőtérén 2024. szeptember 26-án.)

Címlapról ajánljuk
Horn Gábor az államfőválasztásról: a Tisza él a Fidesz által megteremtett eszközökkel

Horn Gábor az államfőválasztásról: a Tisza él a Fidesz által megteremtett eszközökkel

Kedden köztársasági elnököt választ az Országgyűlés. Az egyetlen jelölt a Tisza Párt által felkért Baka András, a Legfelsőbb Bíróság korábbi elnöke. Az államfőválasztásról, valamint a köztársasági elnöki tisztség magyarországi szerepéről és társadalmi megítéléséről kérdezte az InfoRádió Horn Gábort, a Republikon Alapítvány kuratóriumának elnökét.

Lakatos Mónika az Arénában: van, ami a sok időjárási rekordnál is érdekesebb ebben a nyárban

Több abszolút időjárási rekord is megdőlt júniusban és júliusban Magyarországon, de történt a rekordoknál is érdekesebb, ugyanakkor riasztóbb változás is az időjárásunkban – mondta Lakatos Mónika, a HungaroMet éghajlatkutatója az InfoRádió Aréna című műsorában.
inforadio
ARÉNA
2026.08.11. kedd, 18:00
Lakatos Júlia
a Méltányosság Politikaelemző Központ stratégiai igazgatója
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×